[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۳
  • دوره جدید

شهید سلیمانی به‌عنوان قهرمان ملی در ادبیات ما ماندگار شد، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: سپهبد شهید قاسم سلیمانی به عنوان قهرمان ملی و سرداری دینی در ادبیات ما ماندگار شده و شعرا می‌توانند در سروده‌های خود، بیان کننده آرمان‌های این شهید والامقام باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در آیین اختتامیه کنگره بین المللی شعر خاتم سلیمانی گفت: هنر و شعر بیانی اثرگذار و ماندگار است و شاعران بیان کننده حال و هوای روز جامعه و آرمان‌ها و مصائب جامعه هستند.
دکتر رحیمی افزود: شخصیت پردازی کار شاعرین خوش سلیقه است و ما در ارتباط با قهرمانان و اسطوره‌ها از فرهنگی غنی بهره‌مندیم؛ از آریو برزن، سردار جنگل و ستارخان گرفته تا سرداران شهید ما در دوران دفاع مقدس و دفاع از حریم حرم‌های مطهر که به عنوان داشته‌های ارزشمند معنوی کشور ما محسوب می‌شوند.
وی ادامه داد: عجین شدن آموزه‌های دینی و فرهنگی غنی ایرانی می‌تواند صحنه ای در ذهن خلق کند که همیشه به یاد ماندنی باشد
استاندار فارس اضافه کرد: سردار سلیمانی به عنوان قهرمان ملی و سرداری دینی در ادبیات ما ماندگار شده و شعرا نیز می‌توانند بیان کننده آرمان‌های این شهید والامقام باشند.
دکتر رحیمی تصریح کرد: ویژگی خداباوری، دین محوری، شجاعت، دلاوری، مردمی بودن و دارای اخلاق پسندیده اسلامی که شهید سلیمانی از آن بهره‌مند بود، می‌تواند زمینه‌ساز بیان ادیبان و هنرمندان باشد.
در ادامه این مراسم شعرایی از کشورهایی من جمله هندوستان، ایران، روسیه و پرتغال شعرهایی در رثای شهیدان سلیمانی و فخری‌زاده سرودند. در پایان این آیین از خانواده شهید مقاومت، عبدالله اسکندری نیز تجلیل و قدردانی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی