[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

پرواز به صدر؛ فرار از قعر، روزنامه شیراز نوین

   میثم محجوبی - شیراز نوین 
فجر برای بازگشت دوباره به جمع بالانشینان و قشقایی برای کنده شدن از تیم های قعرنشین، امروز در اهواز و شیراز به میدان می روند.
پس از اینکه دربی شیراز با تساوی دو دو همراه شد، فجر با 12 امتیاز در رتبه هفتم قرار گرفت و قشقایی با 5 امتیاز در جایگاه پانزدهم باقی ماند. 
فجری ها امروز در اهواز در حالی برای نخستین بار در تاریخ خود به مصاف استقلال ملاثانی می روند که سه بازیکن اصلی و چند بازیکن ذخیره خود را به همراه نخواهند داشت. بدترین خبری که به دست کادر فنی فجر رسید، مصدومیت طولانی مدت احسان علوان زاده بود. این بازیکن خوزستانی و سابق باشگاه پرسپولیس، در دقیقه 41 بازی با قشقایی آسیب دید و از زمین خارج شد. پس از بازی گفته می شد مشکل زانوی او جدی نیست اما پس از چند روز و با بررسی پزشکان، مشخص شد که رباط صلیبی او پاره شد و احتمالاً تا پایان فصل، فجری ها شماره 10 خود را از دست داده اند که این می تواند به معنی پایان کار علوان زاده در فجرسپاسی باشد چون در پایان فصل، قرارداد وی با فجر به پایان خواهد رسید. سرمربی فجرسپاسی در گفت و گو با شیراز نوین بابت این اتفاق ابراز تاسف کرد و گفت: باشگاه همه جوره پیگیر کارهای این بازیکن و عمل زانوی او خواهد بود و امیدواریم بتوانیم در ماه های آینده از وی استفاده کنیم.
به جز علوان زاده، رحیم آلبوغبیش بازیکن محوری خط میانی فجر نیز به دلیل چهار کارته شدن بازی با استقلال ملاثانی را از دست داده است. همچنین محمد کاظمی زننده تک گل پیروزی بخش فجری ها در هفته ششم مقابل بادران تهران، به دلیل مشکلاتی که در زمینه خدمت سربازی اش به وجود آمده، فعلاً نمی تواند تیمش را همراهی کند. کلانتری در این خصوص گفت : مشکلاتی برای خدمت سربازی محمد کاظمی و پنج بازیکن دیگر ما به وجود آمده که باعث شده فعلاً نتوانیم از آنها استفاده کنیم. بنابراین با مشکلاتی مواجه هستیم اما باشگاه پیگیر کارهای این بازیکنان است که هر چه زودتر بتوانند به ترکیب تیم برگردند.
کلانتری همچنین به این نکته اشاره کرد که پس از اتفاقاتی که در بازی با قشقایی منجر به از دست رفتن دو گل برتری تیمش شد، آنالیزهای مناسب انجام شده و بازیکنان توجیه شده اند که در ادامه چنین اشتباهاتی را مرتکب نشوند و اتفاقات آن بازی دیگر تکرار نشود.
استقلال ملاثانی حریف فجرسپاسی در بازی امروز، تازه وارد ترین تیم لیگ دسته اول به شمار می رود که تا اینجای کار نتایج قابل قبولی هم به دست آورده است. شاگردان ابراهیم اشکش هر دو بازی گذشته خود را با پیروزی پشت سر گذاشته اند و با یازده امتیاز در رتبه دهم قرار دارند. فجر هم در هر دو بازی گذشته بیرون از خانه خود به پیروزی رسیده، آن هم در برابر دو تیم مدعی مس و بادران. 
با توجه به آمادگی فنی تیم فجرسپاسی در بازی های گذشته، می توان به پیروزی این تیم در برابر تیم های کم مهره و کم تجربه ای مثل نماینده ملاثانی، امیدوار بود. 
استقلال ملاثانی فصل گذشته با هدایت داریوش هرمزی، سرمربی فصل جاری تیم قشقایی برای اولین بار در تاریخ خود به مسابقات لیگ دسته اول فوتبال ایران راه یافت.
اما در دیگر دیدار مهم امروز برای شیرازی ها، تیم قشقایی شیراز میزبان مس کرمان خواهد بود. قشقایی که پس از چند شکست متوالی، حالا دو هفته ایست که از آن روند فاصله گرفته و توانسته دو تساوی متوالی را در ورزشگاه پارس به ثبت برساند، امروز برای سومین بار پیاپی در همین ورزشگاه به میدان خواهد رفت.
شاگردان هرمزی، در بازی مقابل فجرسپاسی توانستند طلسم گل نزدن هایشان در پنج بازی متوالی را شکسته و شکست تلخ را با یک تساوی شیرین عوض کنند. بنابراین می توان این انتظار را داشت که بازیکنان این تیم با روحیه ای بهتر از قبل به بازی امروز بیایند. مس که از دیدار با تیم های شیرازی خاطره خوشی ندارد و تنها شکست این فصلش را هم در خانه مقابل فجرسپاسی متحمل شده، هم اکنون با 14 امتیاز در رتبه سوم جدول قرار دارد؛ آنهم با امتیازی مساوی با دو تیم صدرنشین. بنابراین شاگردان رضا مهاجری را باید از مدعیان جدی صعود به لیگ برتر دانست که روی امتیازات کامل هر مسابقه ای حسابی ویژه باز می کنند.
مهاجری پس از چند فصل حضور در لیگ برتر ایران، حالا به لیگ یک آمده و همگان از او و تیمش توقع صعود دارند. آنها هفته گذشته تیم چوکای تالش را با یک گل شکست دادند.
هرمزی در خصوص بازی امروز گفت : تقابل امروز، تقابل دارا و ندار است. تیم مس را صنعتی بزرگ حمایت می کند و علاوه بر آن، استاندار و تمامی نمایندگان مجلس این شهر نیز با تمام قوا پشت این تیم هستند. اما پشتوانه قشقایی چیست؟ یک نفر به علاوه یک ایل بزرگ با تاریخچه ای غنی. بنابراین ما باید از ابتدا این را بدانیم که دو تیم با چه شرایطی از لحاظ مالی، امکاناتی و در اختیار داشتن بازیکنان با تجربه به مصاف هم خواهند رفت.
سرمربی خوزستانی تیم قشقایی افزود : در شش استانی که تا کنون مربی گری کرده ام، همیشه مسئولان شهر نقش پر رنگی در حمایت از تیم ها داشته اند، اما در شیراز اصلاً رنگی ندارند که بخواهد پررنگ باشد یا کمرنگ! به هرحال مس حمایت هایی دارد که ما نداریم و ما هم ایل بزرگی پشتمان داریم که آنها ندارند!
وی درباره شناختش از تیم رضا مهاجری گفت: ما تیم مس را به طور کامل چه در فاز تهاجمی و چه در فاز تدافعی، آنالیز و مطالعه کرده ایم. فکر می کنم روز دوشنبه بازی خوبی بین دو تیم شاهد باشیم و امیدواریم کسانی که بازی را می بینند، لذت ببرند. متاسفانه ما از داشتن تماشاگران پرشورمان محروم هستیم که اگر آنها را داشتیم، حالا یکی از دو سه تیم نخست جدول بودیم.
دیدار تیم های قشقایی شیراز و مس کرمان در هفته هشتم مسابقات لیگ یک فوتبال ایران، امروز از ساعت 14 در ورزشگاه پارس شیراز آغاز و از شبکه استانی فارس به صورت زنده پخش خواهد شد.
در سایر دیدارهای امروز تیم صدرنشین هوادار با هدایت رضا عنایتی میهمان آرمان گهر سیرجان است، چوکا در تالش دربی گلان را با شهرداری آستارا برگزار خواهد کرد، دو تیم قعرنشین و بحران زده خوشه طلایی و نود ارومیه در ساوه به مصاف هم خواهند رفت، رایکا با هدایت نادر دست نشان در بابل میزبان شاگردان عبداله ویسی در تیم خیبر خرم آباد خواهد بود، بادران و شاهین بوشهر در تهران به مصاف هم می روند، ملوان بندر انزلی با هدایت مازیار زارع به مصاف گل ریحان البرز خواهد رفت، و دیدار تیم های دوم و چهارم جدول یعنی پارس جنوبی و استقلال خوزستان، در شهر جم برگزار خواهد شد.
تمامی دیدارهای امروز از ساعت 14 آغاز خواهند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی