[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: بایدن رئیس‌جمهور است، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به همکاران دمکراتش گفته بود قرار است آنها روز دوشنبه در نشستی درخصوص پروسه مربوط به چالش‌های قابل انتظار در قبال نتایج کالج الکترال از سوی جمهوری خواهان مجلس نمایندگان بحث کنند.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه هیل، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این نامه نوشت: «طی سال‌ها ما چالش‌های زیادی در مجلس نمایندگان تجربه کرده‌ایم اما هیچ وضعیتی در سطح ریاست جمهوری ترامپ و بی احترامی ترامپ به اراده مردم نبوده است».
پلوسی به تشریح یک برنامه برای قانونگذاران دمکرات در ضمن آمادگی آنها برای تأیید آرای کالج الکترال در هفته جاری پرداخت.
وی گفت: «اگر یک اعتراض کتبی از سوی یک نماینده مجلس نمایندگان و سنا ثبت شود، سپس ما در اتاق‌های فردی‌مان برای مناظره‌ای بالغ بر دو ساعت دیدار می‌کنیم. تنها بعد از آن است که نمایندگان برای صحبت در صحن مجلس به رسمیت شناخته می‌شوند. تا زمانی که هم مجلس نمایندگان و هم سنا رأی به رد شمارش آرای انتخاباتی برای ایالت مورد نظر بدهند، اعتراض مردود است.» انتظار می‌رود بیش از ۱۰۰ جمهوری خواه مجلس نمایندگان نتایج انتخابات را در ایالت‌های مختلف محل رقابت به چالش بکشند و ۱۲ جمهوری خواه سنا نیز قول این کار را داده‌اند.
هر چالش منجر به یک مناظره دو ساعته هم در مجلس نمایندگان و هم سنا و یک رأی گیری خواهد شد. مشخص نیست چه میزان از نتایج ایالات به چالش کشیده خواهند شد اما پلوسی عنوان کرد که آن می‌تواند یک شب طولانی باشد.
پلوسی گفت که نتایج با «اعلام رسمی جو بایدن و کامالا هریس به عنوان رئیس جمهور بعدی و معاون رئیس جمهور بعدی» پایان خواهد یافت اما تصدیق کرد که این اعلام ممکن است در «نیمه شب» رخ دهد. پلوسی بیان کرد: «روز دوشنبه ما یک تصویر روشن‌تر از اینکه چه تعداد از آرای ایالات در معرض اعتراض قرار می‌گیرند داریم. انتخاب ما این است که از مجمع برای بحث درباره ریاست جمهوری دونالد ترامپ استفاده نکنیم. در حالی که تردیدی درباره نتیجه ریاست جمهوری بایدن- هریس وجود ندارد. موفقیت بیشتر ما قانع کردن تعداد هرچه بیشتری از مردم آمریکا در اعتماد به سیستم دمکراتیک ماست». 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی