[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

جلسه شورای راهبردی طرح هر مسجد یک حقوق‌دان برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

جلسه شورای راهبردی طرح هر مسجد یک حقوق‌دان دادگستری کل استان فارس با حضور حجت الاسلام رجایی نسب معاون قضائی و فرهنگی دادگستری فارس، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان‌های فارس، علیزاده رئیس سازمان بسیج حقوق‌دانان، اکبری عضو کانون وکلای استان و جمعی از قضات با موضوع ارائه خدمات حقوقی و قضائی به زندانیان و بررسی مشکلات قانونی آنان در اداه کل زندان‌های فارس برگزار شد.
مدیرکل زندان‌های فارس در ابتدای جلسه ضمن مثبت ارزیابی کردن طرح هر مسجد یک حقوق‌دان در استان گفت: اجرای این طرح در زندان‌ها و ارائه مشاوره‌های حقوقی به زندانیان برکات خوبی داشته است و با حضور مستمر قضات، اثرات این طرح بیشتر خواهد بود و امیدواریم این طرح با جدیت و برنامه زمانبندی در تمامی زندان‌های استان اجرا شود.
اسحاق ابراهیمی همچنین با قدردانی از رؤسای دادگستری‌ها، دادستان‌ها و قضات ناظر در زندان‌های استان افزود: در اجرای طرح پایش زندانیان، قضات و معاونین دادستان‌های استان همکاری خوبی داشته اند و انتظار می‌رود مراجع قضائی نسبت به بررسی کاربرگ‌های ارسالی اهتمام جدی داشته باشند و پاسخ کاربرگ‌های ارسالی را اعلام نمایند.
وی اضافه کرد: با برنامه ریزی منسجم، لازم است بازدید قضات از زندان‌ها و ملاقات چهره به چهره با زندانیان به صورت مستمر تداوم یابد.
مدیرکل زندان‌های فارس همچنین به انعقاد تفاهم نامه همکاری با کانون وکلا، بسیج حقوق‌دانان اشاره و از همکاری بسیج حقوق‌دانان در اعزام مشاوران حقوقی و دندانپزشکان به زندان‌های استان قدردانی کرد.
معاون قضائی و فرهنگی دادگستری فارس گفت: خدمت به خلق ارزش فراوانی دارد و خدمت به کسانی که در بند هستند و فراهم کردن زمینه آزادی آنان و بررسی مشکلات آنان مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد.
حجت الاسلام سید صدرالله رجایی نسب اضافه کرد: طرح هر مسجد یک حقوق‌دان، حرکت بسیار خوبی در راستای اجرای برنامه‌های تحولی قوه قضائیه است و اجرای این طرح در زندان از زکات علم قضات محسوب می‌شود که خدمات قضائی را به زندانیان ارائه و زمینه آزادی تعدادی از آنان فراهم می‌شود.
وی ادامه داد: زندان باید مکانی برای اصلاح و تربیت باشد و تا جایی که قانون اجازه می‌دهد نباید هر فردی را به زندان معرفی کرد. زندان باید مکانی برای نگهداری افرادی باشد که بازپروری به معنای واقعی بر روی آنان انجام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی