[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

پرسپولیس - سپاهان؛ فینال قبل از دربی، روزنامه شیراز نوین

دو دیدار از هفته دهم و یک مسابقه معوقه از هفته هفتم روز سه‌شنبه برگزار می‌شود و در حساس‌ترین مسابقه پرسپولیس به مصاف سپاهان می‌رود و تراکتور هم با ذوب آهن بازی خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، کج سلیقگی در برنامه‌ریزی مسابقات لیگ باعث شده که حسا‌س‌ترین مسابقات فوتبال در وسط هفته و در زمانی که مردم مشغول کار هستند برگزار شود. به این ترتیب سه‌شنبه هم سه تیم پرهوادار پرسپولیس، تراکتور و سپاهان به میدان خواهند رفت.
نگاهی به این بازی‌ها می‌اندازیم؛
پیکان تهران - نساجی مازندران؛ قطع نوار ناکامی مقابل تیمی ارزان؟
پیکان هفته گذشته توانست در مسجدسلیمان تیم نفت را شکست بدهد تا با 13 امتیاز روی پله هفتم جدول لیگ بایستد. مدیرعامل باشگاه پیکان می‌گوید تیمش یکی از ارزا‌ن‌ترین تیم‌های لیگ است و این تیم ارزان این هفته به مصاف نساجی مازندران می‌ رود که سه شکست متوالی در کارنامه‌اش ثبت شده است. نساجی انگیزه زیادی برای عبور از بحران و قطع نوار شکست‌های متوالی دارد اما پیکانی‌ها برای رسیدن به رتبه‌های بالاتر جدول تلاش می‌کنند. مدیرعامل باشگاه نساجی عنوان کرده حمایت از کادرفنی بهتر جواب می‌دهد و باید دید این حمایت از فاضلی سرمربی تیم نساجی تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد.
مهدی نظری و حامد شیری دو بازیکن مصدوم نساجی احتمالاً مقابل پیکان بازی خواهند کرد.
ذوب آهن اصفهان - تراکتور ؛ دشت اولین برد یا چهارمین پیروزی قرمزپوشان تبریزی؟
ذوب آهن اگرچه هفته گذشته در ثانیه‌های آخر از شکست مقابل پرسپولیس گریخت و توانست یک امتیاز از نایب قهرمان آسیا بگیرد اما این تیم برای ماندن در لیگ برتر به برد هم نیاز دارد که در 9 هفته گذشته لیگ سبزپوشان اصفهانی هنوز بردی نداشته‌اند. تراکتور تبریز هم که با سرمربیگری مسعود شجاعی فعلاً به راه خود ادامه می‌دهد 13 امتیازی است و با یک بازی بیشتر نسبت به استقلال در رده ششم جدول قرار گرفته است. ذوب آهن هم که روی پله یکی مانده به آخر جدول ایستاده است. تیم اصفهانی به دنبال اولین برد در نصف جهان است ولی شکست دادن تراکتور کار آسانی نیست. 
تراکتور احتمالاً در این مسابقه اشکان دژاگه را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت. تقابل دو تیم می‌تواند جذاب باشد به خصوص اینکه شجاعی و رحمان رضایی سرمربیان دو تیم هستند که تجربه زیادی در عرصه مربیگری ندارند. با این حال تراکتور به دنبال چهارمین برد فصل خود در این مسابقه است. 
پرسپولیس - سپاهان؛ فینال قبل از دربی!
برانکو سرمربی سابق پرسپولیس چنین دیدارهایی را دربی می‌نامید اما برخی در فوتبال ایران تقابل پرسپولیس و سپاهان را الکلاسیکو می‌نامند هرچند تصاویر زشت و درگیری برخی از هواداران در آخرین دیدارهایی که این دو تیم با حضور تماشاگران برگزار کرد باعث ناراحتی و تأسف بسیاری است. آنچه مسلم است این مسابقه را می‌توان یکی از فینال‌های جذاب لیگ دانست حتی اگر قهرمان چهار دوره پرسپولیس با سه بازی کمتر از صدر جدول فاصله داشته باشد روی پله نهم بایستد. مشکل اصلی پرسپولیس گل نزنی مهاجمانش است. عبدی و رمضانی 500 دقیقه‌ است که در لیگ برتر نتوانسته‌اند گل بزنند. 
از سویی دیگر سپاهان 14 امتیازی با دو بازی بیشتر چهارم است. این بازی قطعاً جذابیت‌های فنی و حاشیه‌ای زیادی خواهد داشت و حتی می‌توان گفت این مسابقه فراتر از لیگ برتر ایران است و در حد و اندازه لیگ قهرمانان آسیا برگزار می‌شود.  پرسپولیس قبل از دربی اصلی با استقلال مقابل سپاهان قرار گرفته و این خواست استقلالی‌ها بود که می‌گفتند آنها قبل از مسابقه با ما باید با سپاهان بازی کنند. سپاهان در صورت شکست دادن پرسپولیس خیز بلندی برای رسیدن به صدر جدول انجام می‌دهد.
بازی بسیار سنگینی برای دو تیم پرسپولیس و سپاهان در پیش است ولی بعید است گل‌محمدی بخواهد این مسابقه را فدای دربی بکند چون سه امتیاز این بازی هم به اندازه دربی در جدول لیگ ارزشمند است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی