[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

علی‌نژاد: منع حضور بازنشستگان در انتخابات نیازمند ابلاغیه به فدراسیون فوتبال نیست، روزنامه شیراز نوین


معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد که ممنوعیت حضور بازنشستگان در انتخابات جهت تصدی ریاست نیازمند ابلاغیه کتبی و رسمی نیست و رعایت این مسأله قانون است.
به گزارش ایسنا، مهدی علی نژاد پس از برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون پزشکی ورزشی در جمع خبرنگاران، در مورد برگزاری این مجمع انتخاباتی طبق اساسنامه قبلی، اظهار کرد: وزارت ورزش با نگاه تخصصی کردن این فدراسیون مصوبه ای را به هیأت وزیران پیشنهاد کرده بود که در نهایت به تصویب هیأت وزیران نیز رسید تا ترکیب مجمع توسط وزارت ورزش تعیین شود.
وی ادامه داد: کمیته تطبیق قوانین مجلس شورای اسلامی به این مساله ایراد گرفت و اعلام کرد که وزارت ورزش نمی تواند چنین اختیاری داشته باشد که ترکیب را مشخص کند و تصمیم بر این شد که اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی به تصویب شورای نگهبان برسد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مورد ملاک انتخاب نمایندگان ورزشکاران، مربیان و داوران به منظور شرکت در مجامع انتخاباتی از جمله فدراسیون پزشکی ورزشی، بیان کرد: فدراسیون پزشکی ورزشی فدراسیون عمومی است و وزارت ورزش سعی کرد از تمامی رشته های المپیکی و غیر المپیکی بهره مند شویم و ترکیب مناسبی انتخاب شد.
علی نژاد با اشاره به اینکه یکی از مطالبات جدی از فدراسیون پزشکی ورزشی خدمات درمانی به نخبگان ورزشی است و تیم های ملی در اولویت قرار دارند، گفت: امیدوار هستیم در آستانه المپیک با پیگیری مسایل در این رابطه، دچار مشکل نشویم. همچنین توجه به دوپینگ از دیگر مسایل مهم و مورد توجه است که باید از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی دنبال شود.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در رابطه با اینکه آیا به صورت کتبی و رسمی به فدراسیون فوتبال ابلاغ شده است که بازنشستگان نمی توانند جهت تصدی پست ریاست در انتخابات شرکت کنند؟ گفت: نیازی نیست و اعلام قانون شده است و نیازمند ابلاغیه در این رابطه نیستیم، این مساله برای تمامی فدراسیون های ورزشی یکسان است و نباید روسای فدراسیون ها بازنشسته باشند و فدراسیون فوتبال و سایر فدراسیون ها نهاد عمومی غیر دولتی به شمار می آیند و در تعریف موقت فدراسیون فوتبال نیز به این مساله اشاره شده است.
علی نژاد افزود: بنابراین با توجه به اینکه ریاست فدراسیون های ورزشی شغل به شمار می آید، بازنشستگان نمی توانند رییس فدراسیون باشند.
وی در مورد اتمام دوره ریاست قمری در فدراسیون دوچرخه سواری عنوان کرد: به زودی سرپرست این فدراسیون انتخاب و طی یک تا دو روز آینده برای فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای نیز سرپرست جدید انتخاب خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی