[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

شرایط برای صدور اسناد مالکیت کاداستری موقوفات فراهم است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس مشارکت مطلوب ادارات ثبت و اوقاف را ضامن حفظ و حراست از حقوق موقوفات برشمرد و تصریح نمود: هم اکنون که شرایط مطلوب حرکت سریع در مسیر مستند سازی املاک و اراضی وقفی و صدور اسناد مالکیت کاداستری موقوفات فراهم گردیده و کارشناسان ثبت به صورت شبانه روزی مشغول ایفای نقش در این مسیر می‌باشند. انتظار داریم ادارات اوقاف نیز با هماهنگی مطلوب ما را در این مسیر یاری نمایند.
مدیرکل و معاون اداره امور املاک و کاداستر اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس ضمن حضور در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در همایش ویدئوکنفرانسی سازمان‌های ثبت اسناد و املاک و اوقاف و امور خیریه کشور با محوریت رفع موانع مستند سازی املاک و اراضی وقفی شرکت نمودند. 
در این همایش که با هدف هم اندیشی و ارائه راهکار به منظور رفع معضلات موجود و سرعت بخشی به فرایند صدور اسناد املاک و اراضی وقفی برگزار گردید، مقرر شد که ادارات اوقاف و امور خیریه در ارائه نقشه‌های منطبق با استانداردهای کاداستر به ادارات ثبت اسناد و املاک مسیر صدور اسناد مالکیت کاداستری موقوفات و عمل به تعهدات تقبلی این ادارات تا پایان سال را سرعت بخشند. پس از این نشست سید مهدی هاشمی، مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس با اشاره به حرکت تحولی سازمان ثبت طی سال جاری و محوریت قرار گرفتن مبحث تثبیت مالکیت‌ها و صدور اسناد مالکیت با محوریت دفاع از حقوق مشروع مالکین این امر را منبعث از انگیزه جدی در جهت اجرای قانون جامع حد نگار دانست و ابراز امیدواری نمود ادارات اوقاف و امور خیریه استان در ماه‌های باقی مانده تا پایان سال جاری با همکاری بیش از پیش، ادارات ثبت را در این مسیر همراهی نمایند.
همچنین وی مشارکت مطلوب این دو اداره را ضامن حفظ و حراست از حقوق موقوفات برشمرد و تصریح نمود: هم اکنون که شرایط مطلوب حرکت سریع در مسیر مستند سازی املاک و اراضی وقفی و صدور اسناد مالکیت کاداستری موقوفات فراهم گردیده و کارشناسان ثبت به صورت شبانه روزی مشغول ایفای نقش در این مسیر می‌باشند، انتظار داریم ادارات اوقاف نیز با هماهنگی مطلوب ما را در این مسیر یاری نمایند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی