[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

تشخیص سریع به قطع زنجیره کرونا کمک می‌کند، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، بر تشخیص سریع به عنوان گامی مؤثر برای قطع زنجیره انتقال کروناویروس تأکید کرد.
دکتر «مهرزاد لطفی» گفت: این روزها شاهد روند تدریجی افزایش موارد ابتلا به کروناویروس هستیم، البته این روند به صورت آهسته پیش می‌رود، اما در صورت کوچک‌ترین غفلت در این زمینه، با موج جدید کرونا مواجه می‌شویم.
او با اشاره به فعالیت مراکز منتخب سرپایی درمان کروناویروس در استان، افزود: شهروندان با مشاهده علائم مشکوک به کروناویروس، لازم است به پزشک خانواده خود مراجعه کنند تا در صورت نیاز بتوانند با انجام تست‌های تشخیصی در مراکز ۱۶ ساعته، از ابتلای خود به کووید۱۹ مطلع شوند و این تشخیص سریع، می‌تواند در قطع زنجیره انتقال این ویروس و همچنین حفظ سلامت دیگر اعضای خانواده مؤثر باشد.
رئیس دانشگاه با بیان اینکه طبق بررسی‌های انجام شده، اجرای طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» در کاهش موارد ابتلا به کووید ۱۹ بسیار مؤثر بوده است، اظهار کرد: از ظرفیت‌های این طرح می‌توان دستاوردهای چشمگیری به دست آورد؛ بنابراین باید برای تداوم اجرای طرح شهید سلیمانی، قطع زنجیره انتقال و در نتیجه شکست این ویروس خطرناک تلاش کرد. دکتر لطفی از هم استانی‌ها خواست تا برای استمرار وضعیت مناسب کروناویروس در استان، مجموعه سلامت را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمک کنند. او همچنین در این نشست وضعیت آمار مبتلایان به کروناویروس و جان‌باختگان این بیماری در شیراز و استان، روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ ساعته، تست‌های رپید، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید۱۹ و اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ را ارزیابی کرد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن ارزیابی آمار موارد ابتلا به کووید ۱۹ در شهرستان‌های فارس، بر پیگیری و هماهنگی‌های مستمر با مسئولان و مدیران اجرایی شهرستان‌های با شیوع بالاتر برای حفظ وضعیت مطلوب کروناویروس تأکید کرد. او آگاهی بخشی عمومی در رسانه‌های معتبر را موجب جلوگیری از افزایش موارد ابتلا به این ویروس دانست. همچنین در این نشست معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در خصوص حوزه‌های مختلف مانند فعالیت مراکز ۱۶ساعته درمان سرپایی کرونا، عملکرد طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی»، وضعیت بیماران بستری کووید ۱۹، اقدامات کارگروه‌های مختلف و پیگیری مصوبات ستاد، درصد اشغال تخت‌های عادی و ویژه، وضعیت ابتلا در شهرستان‌های استان، انجام تست‌های کروناویروس، مأموریت‌های اورژانس و تحلیل‌های آماری کووید ۱۹ توضیحاتی ارائه کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی