[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

صدور یا تمدید پروانه منوط به هویت‌گذاری دام است، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: با هماهنگی‌های انجام گرفته با فرمانداری آن شهرستان کلیه خدمات به بهره برداران دام سبک و سنگین از جمله هرگونه تأییدیه ادارات، دریافت تسهیلات، اخذ مجوز امتیازات آب، برق و گاز، توزیع نهاده‌ها و تمدید یا صدور پروانه‌ها منوط به هویت گذاری دام‌ها شده است. به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شیراز، ذبیح اله سیروسی تصریح کرد: شهرستان شیراز با توجه به موقعیت خاص خود در مرکز استان فارس و همچنین میزان دام موجود سالیانه با تولید 75000 تن شیر خام و 3500 تن گوشت قرمز در ردیف دوم تولید این دو محصول استراتژیک در استان بوده و جهاد کشاورزی شهرستان جهت حفظ این دستاورد و حمایت از تولیدکنندگان و همچنین مصرف کنندگان اقدام به آموزش و ترویج هویت گذاری دام‌ها نموده است. وی افزود: در این راستا تاکنون 110هزار دام سبک و سنگین پلاک کوبی و در سامانه هویت گذاری ثبت مشخصات گردیده است. سیروسی همچنین گفت: شهرستان شیراز دارای 50000 دام سنگین و 230000 دام سبک بوده که عملیات هویت گذاری با هدف جلوگیری از قاچاق دام، توزیع مناسب و عادلانه نهاده‌های دام، جلوگیری از سرقت دام، پیش بینی تولید، کاهش یا افزایش آن و برنامه ریزی برای حفظ تولید با اهرم صادرات و واردات انجام می‌شود. وی اظهار داشت: در راستای هدف عملیاتی استراتژیک تعالی سازمان عملیات اجرایی طرح به تشکل‌های بخش خصوصی واگذار گردیده و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نظارت بر عملکرد آنان را بر عهده دارد. 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز در ارتباط با روند مراحل هویت گذاری دام گفت: در ابتدا دامداران و گاوداران با مراجعه و درخواست کتبی به اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی دامداران طرف قرارداد و پرداخت هزینه‌ها ثبت نام نموده، سپس اتحادیه‌ها با اعلام درخواست پلاک به تعداد دام به اتحادیه مرکزی، پس از آماده شدن پلاک‌ها، آن‌ها را به اکیپ‌ها، که معولاً کارشناسان دام‌پروری یا دکترا و تکنسین‌های دامپزشکی می‌باشند، تحویل می‌دهند. 
آنها نیز با هماهنگی با بهره برداران اقدام به عملیات هویت گذاری می‌نمایند. سیروسی همچنین با بیان اینکه هزینه‌های پرداختی در دام سبک از هر رأس دام 3 تا 4هزار تومان و دام سنگین 6 تا 8هزار تومان بستگی به تعداد دام متغیر می‌باشد، گفت: هرچه تعداد دام بیشتر باشد، هزینه کمتر خواهد بود و این هزینه دریافتی شامل تهیه پلاک، هزینه نصب و ثبت مشخصات در سامانه هویت گذاری می‌باشد و هزینه ایاب و ذهاب بر عهده دامداران است. این مقام مسئول از آمادگی دو اکیپ اصلی در اتحادیه دامداران استان فارس و اتحادیه صنعت دامپروری فارس خبر داد و افزود: هر اتحادیه با حداقل 5 الی 6 اکیپ کوچک‌تر عملیات اجرایی را پوشش می‌دهد و پروسه درخواست تا پلاک کوبی و ثبت مشخصات حدود دو تا سه روز خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی