[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

ای کاش برای شخصیت ما احترام قائل بودید، روزنامه شیراز نوین

     میثم محجوبی - شیراز نوین 
ایسنا فارس / همواره برای علاقه مندان به فوتبال این سوال مطرح بوده که گزارشگران تلویزیونی چه قدر حقوق می گیرند؟ آیا صرف حضور در تلویزیون و شناخته شدن در میان مردم، دلیل بر درآمدهای آنچنانی این قشر از اهالی ورزش است؟
در مورد گزارشگرانی که در شبکه های سراسری فعالیت می کنند هیچ اطلاعی در این زمینه نداریم، اما بنابر ادعای گزارشگران شیرازی، درآمد آن‌ها از این راه آن قدر کم است که به صفر میل می کند!
احمد بیگ زاده یکی از قدیمی ترین گزارشگران شبکه استانی فارس است که نزدیک به دو دهه در این عرصه فعالیت کرده و فوتبال دوستان با صدا و لحن گزارش او آشنا هستند. 
بیگ زاده در گفت و گو با شیراز نوین ضمن ابراز گلایه مندی نسبت به نحوه رسیدگی به گزارشگران فوتبال در شیراز بیان داشت: ما در کارمان با مشکلات زیادی مواجه هستیم و خدا می داند که فقط به خاطر علاقه به مردم و هواداران فوتبال و البته به احترام تهیه کننده محترم برنامه های ورزشی شبکه استانی فارس که انسان شریفی هستند، حاضر هستیم همچنان به این کار ادامه بدهیم.
وی افزود: اگر بخواهم در مورد خودم صحبت کنم باید بگویم که وقتی می خواهم برای گزارش یک مسابقه به استادیوم بروم، باید در ابتدا مغازه ام را تعطیل کنم که همین میزان قابل توجهی زیان مالی برایم به همراه دارد. صدا و سیما که هیچ وقت اقدامی در جهت استخدام ما انجام نداده و حتی ما را بیمه نکرده، بنابراین مجبوریم برای امرار معاش شغل دیگری داشته باشیم. اما با وجود این ضرر و زیان ها، به خاطر علاقه شخصی خودم و البته به احترام مردم، به ورزشگاه می روم و این کار را انجام می دهم. اما آنجا هم امکانات به قدری ضعیف است که نمی توان کار گزارش را با کیفیت مطلوبی انجام داد.
بیگ زاده ضمن گلایه از برخی صحبت هایی که در فضای مجازی در راستای انتقاد از عملکرد گزارشگران فوتبال مطرح می شود گفت: وقتی به ورزشگاه می رویم می بینیم که نه جایگاه مناسبی برای ما در نظر گرفته شده، نه امکاناتی، نه صندلی مناسبی، نه کسی که خدماتی به ما ارایه دهد. حتی گاهی برای گرفتن لیست اسامی بازیکنان تیم ها با مشکل مواجه می شویم. در سرما و گرما باید با کمترین امکانات بسازیم و مسلماً این در نحوه گزارش و کیفیت کار ما تاثیر منفی می گذارد. اما مردم که در جریان مشکلات ما نیستند و متأسفانه فقط هم روی نقاط ضعف ما تمرکز می کنند. دوست دارم یک بار هم که شده صدای ما به گوش همه برسد و مردم بدانند که چه امکاناتی در اختیار شخص گزارشگر قرار داده شده و بر اساس همان از او توقع داشته باشند.
این گزارشگر قدیمی شبکه فارس اظهار داشت: من اخیراً برای گزارش مسابقات هندبال کشوری که در شیراز برگزار شد، به عنوان گزارشگر انتخاب شدم و هفت روز مسیر طولانی تا شهرک صدرا را طی کردم. 
من برای خرید مغازه ام مجبور شدم اتومبیل شخصی ام را بفروشم و حالا وسیله نقلیه ندارم، بنابراین مجبور شدم مبلغ بالایی را بابت هزینه ایاب و ذهاب بپردازم، اما در نهایت مبلغ ناچیزی را به عنوان حق الزحمه به من دادند که ترجیح می دهم رقمش را بیان نکنم. 
خوشبختانه با برخورداری از تجربه ای که داشتم، توانستم عملکرد مطلوبی داشته باشم، تا جایی که رئیس فدراسیون هندبال از من دعوت کرد که برای گزارش تلویزیونی مرحله بعدی مسابقات به تهران بروم. 
احمد بیگ زاده در پایان صحبت هایش و خطاب به مسئولان مربوطه می گوید: نزدیک به 19 سال است که بدون دریافت هیچ پولی کار گزارشگری را انجام داده ام ولی توقع داشتم که حداقل بیمه ما را رد کنید! برایتان کاری نداشت، مثل خیلی های دیگر که مفت و مجانی آنها را بیمه کرده اید. اما همین را هم از ما دریغ کردید، در حالی که زمانی قولش را هم داده بودید. آیا حق من که هم سابقه فعالیت بلند مدت دارم و هم دارای تحصیلات دانشگاهی هستم این است که اینگونه از هر گونه حمایتی محروم باشم؟ 
آیا حق ما این نبود که پس از این همه سال، حداقل یک مراسم تجلیل برایمان بگیرند؟ 
ما نیازمند چنین چیزی نیستیم اما توقع داشتیم که در حد یک تجلیل ساده، برای شخصیت ما احترام قائل باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی