[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

سخنگوی وزارت بهداشت: جان‌باختگان روزانه کرونا به ۸۲ نفر کاهش یافت، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۸۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۵ هزار و ۸۳۰ نفر رسید.
 به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری دیروز چهارشنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در ایران افزود: از روز سه‌شنبه تا ظهر دیروز (۱۷ دی ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶ هزار و ۲۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و ۶۰۳ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۲۶۱ هزار و ۹۰۳ نفر رسید. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۴۰ هزار و ۵۲۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۷۸۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون هفت میلیون و ۹۳۹ هزار و ۶۳۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.
لاری گفت: در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل‌ها، ۴ شهرستان ساری، آمل، رامسر و سوادکوه شمالی در وضعیت قرمز، ۴۳ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۴۰۱ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: مشاهده روند کاهشی موارد ابتلا، بستری و فوت بیماری کووید۱۹ در کشور نتیجه همکاری همه مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی، توسعه همکاری‌های بین بخشی و تلاش و مساعدت شبانه روزی کادر بهداشت ودرمان است اما این روند کاهشی هرگز به معنای از بین رفتن ویروس و بیماری نیست.
لاری افزود: ویروس کرونا همچنان در کمین است و هر گونه بی توجهی و سهل انگاری موجب بازگشت به روزهای سخت گذشته می‌شود. امیدواریم همچنان شاهد عمل به توصیه‌های بهداشتی از سوی مردم و پرهیز از هر گونه عادی انگاری و سهل انگاری باشیم و روند کاهش بیماری ادامه دار باشد. به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی