[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس: نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای ایمن‌سازی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

در نشست مشترک شورای راهبردی تصادفات، شورای ترافیک و پنجاه و هفتمین جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان فارس که به ریاست دکتر رحیمی استاندار فارس برگزار گردید، از زحمات بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس، دکتر رحیمی استاندار فارس در این نشست با اشاره به اقدامات و تلاش‌های مؤثر صورت پذیرفته در سالیان گذشته برای کاهش تصادفات گفت: 4 سال متوالی کاهش تصادفات برون شهری در فارس نشان دهنده هدفمند بودن و تدوین و اجرای راهبردهای تدوین شده در بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای استان است.
استاندار فارس ادامه داد: فارس شاید به لحاظ قدر مطلق در تعداد حوادث ترافیکی رتبه نخست را داشته باشد اما با در نظر گرفتن شاخص‌های دیگری همچون مساحت استان، طول راه‌ها، جمعیت، تعداد شهرها و روستاها، تعداد تقاطع‌ها و دسترسی‌ها، میزان تردد و... در رده‌های پایین تری قرار می‌گیرد.
دکتر رحیمی خاطرنشان ساخت: تلاش‌های بسیار خوبی طی سالیان گذشته در استان‌های فارس برای کاهش تصادفات برون شهری صورت پذیرفته که در این راستا توسعه و بهینه سازی راه‌های موجود، تلاش‌های مجموعه پلیس راه، توسعه سیستم‌های هوشمند حمل و نقل، نقش آموزشی رسانه‌ها و... بسیار مؤثر بوده است.
عالی ترین مقام دولت در استان فارس با اشاره به نقش مؤثر عوامل فرهنگی در کاهش تصادفات تأکید کرد: فعالان بخش حمل و نقل استان بایستی با برنامه ریزی راهبردی، سایر عوامل مؤثر در کاهش تصادفات را شناسایی و تلاش برای کاهش حوادث ترافیکی را ادامه دهند.
دکتر عنایت الله رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در سال‌های گذشته نقاط پرتصادف استان شناسایی و بخش عمده ای از این نقاط نیز رفع گردیده که این عامل نیز در کاهش تصادفات برون شهری فارس تأثیر بسزایی داشته که ادامه این کار نیز می‌بایست با تحلیل‌های بیشتر و برنامه ریزی‌های دقیق تر در دستور کار قرار گیرد.
مهندس سیاهپور، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس نیز در این نشست گفت: کاهش تلفات ناشی از حوادث ترافیکی برون شهری نتیجه اقدامات صورت پذیرفته در ایمن سازی راه‌ها با اقدامات زودبازده و کم هزینه در محورهای پایلوت استان بوده است.
وی در ادامه گزارشی تحلیلی از تراکم تصادفات در برخی از شهرستان‌های استان را ارائه نمود و گفت: پایش آمار و اطلاعات تصادفات جاده ای توسط دبیرخانه کمیسیون ایمنی راه‌ها و کارشناسان این اداره کل همواره راهکارهای اجرایی مناسب و مؤثری را پیش روی ما قرار می‌دهد که پس از تصویب در محورهای استان عملیاتی می‌شود.
سیاهپور خاطرنشان ساخت: محورها و مقاطع با تراکم تصادفات و تلفات در استان شناسایی گردیده که در ماه‌های منتهی به نوروز با اقدامات زودبازده ایمن سازی خواهد شد.
علیرضا سیاهپور با اشاره به ضرورت حضور محسوس و نامحسوس پلیس راه در ماه‌های منتهی به نوروز گفت: تعامل دستگاه‌های خدمات رسان جاده ای خصوصاً پلیس راه و با مدیریت و راهبرد نماینده عالی دولت در استان و تلاش شبانه روزی مجموعه راهداری در کاهش تصادفات نتیجه بخش بوده که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس همچنین خاطرنشان ساخت: در راستای اهمیت اقدامات فرهنگی، اداره کل آموزش و پرورش استان در شبکه شاد و سایر رسانه‌های مکتوب و غیرمکتوب گام‌های مؤثری را برداشته اند که نیازمند استمرار این اقدامات می‌باشیم.
این گزارش حاکی از آن است که در پایان این نشست استاندار فارس به دلیل کاهش تصادفات در 4 سال متوالی از مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس و سایر دست اندرکاران این حوزه تقدیر به عمل آورد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی