[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

اجرای کانال تأسیسات شهری در محله سنگ سیاه ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز گفت: خوشبختانه پس از یک سال پیگیری و با کمک دستگاه‌های خدمات‌رسان، اجرای کانال تأسیسات شهری شامل آب و فاضلاب و برق، در محله سنگ سیاه این شهر در حال انجام است.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخگویی شورای اسلامی شهر شیراز، «سولماز دهقانی» با اعلام این خبر گفت: تعویض شبکه آب و فاضلاب گذر تاریخی سنگ سیاه به دلایل مختلفی دارای اهمیت ویژه‌ای است. به گفته عضو شورای اسلامی شهر شیراز، ۶۰ درصد شبکه آب گذر سنگ‌سیاه تعویض شده و باقی مانده عملیات همزمان با اجرای سنگ‌فرش به ثمر خواهد نشست؛ هم‌اکنون نیز عملیات اجرای خط انتقال و شبکه فاضلاب در این محله به متراژ حدود یک هزار و ۱۰۰ متر در حال اجراست. دهقانی تصریح کرد: عملیات اجرای خط انتقال و شبکه فاضلاب از محله سنگ سیاه تا انتهای خیابان حضرتی و ابتدای خیابان ۹ دی، خیابان دستغیب، کوچه ورودی محله سنگ سیاه و بقعه بی‌بی دختران را دربر می‌گیرد که هم‌اکنون در مرحله جذب پیمانکار باصلاحیت است.
بنا بر اعلام این عضو شورای اسلامی شهر شیراز، تعویض شبکه آب گذر حاج زینل و همچنین جابه‌جایی شبکه برق محدوده بی‌بی دختران نیز در دست اقدام است. رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای اسلامی شهر شیراز هدف از اجرای خط انتقال و شبکه فاضلاب را جمع‌آوری فاضلاب بهداشتی خواند و گفت: افزون بر این، تسریع در روند زنده‌سازی بافت فرسوده محله سنگ سیاه و در نهایت کمک به توسعه صنعت گردشگری و بهبود وضعیت اشتغال از دیگر رویکرد‌های اجرای این طرح است. وی با اشاره به اینکه موضوع حفر کانال تأسیسات در محله سنگ‌سیاه که بافت باارزش تاریخی شیراز به‌شمار می‌رود، از یک سال پیش در دستور کار این کمیسیون بوده است، اظهار کرد: این مهم با پیگیری‌های بسیار و هماهنگی با سازمان‌های مسئول به‌ویژه شهرداری و شرکت آب و فاضلاب، به ثمر نشسته است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی