[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۴
  • دوره جدید

آمار تصادفات سقوط کرد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عنایت الله رحیمی در جلسه راهبری تصادفات و ترافیک استان با ابراز خرسندی از فعالیت‌های انجام گرفته در حوزه ترافیک و کاهش آمار تصادفات گفت: اثرگذارترین عوامل برای کاهش میزان تصادفات، امور فرهنگی و نظارتی است و در همین خصوص انتظار می‌رود تا با بهره گیری از همین مفاهیم تلاش بیشتری در کاهش تصادفات انجام گیرد. 
 وی با اشاره به وسعت راه‌ها و تعدد مراکز جمعیتی استان خاطرنشان کرد: به نسبت پراکندگی جمعیتی و حجم ترددهای بین جاده ای، آمار تصادفات و تلفات قابل تأمل است و خوشبختانه در چهار سال گذشته تلاش‌های خوبی در کاهش تصادفات برون شهری انجام گرفته است. 
نماینده عالی دولت در استان فارس توسعه راه‌ها، حذف نقاط حادثه خیز و آموزش را از جمله عوامل مؤثر در این کاهش عنوان کرد و افزود: برای کاهش عوامل خطرآفرین در تصادفات، باید راهکاری پیش بینی شود و در این خصوص حتی بهینه سازی راه‌ها نیز موجب افزایش سرعت و به دنبال آن افزایش تصادفات شده است. 
رحیمی در ادامه حذف تقاطع‌های همسطح و تأمین روشنایی جاده‌ها را از دیگر راهکارها برای کاهش آمار تصادفات عنوان و ابراز امیدواری کرد: دستگاه‌های متولی باید به تناسب اعتبارات خود برنامه‌های مشخصی در حوزه ترافیک داشته باشند و با نزدیک شدن به ایام پایانی سال، حجم تردد‌ها نیز افزایش خواهد یافت. گفتنی است این جلسه با بررسی تخصصی مباحث ترافیکی استان پایان یافت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی