[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۳
  • دوره جدید

فرمانده سپاه فجر فارس: شهادت سردار سلیمانی آغاز فصل جدید فرهنگی است، روزنامه شیراز نوین

یادواره سراسری نخستین سالگرد سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به‌ همت دانشگاه فرهنگیان استان فارس با استفاده از بستر فضای مجازی، برگزار شد.
به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه فرهنگیان فارس در این یادواره با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «شهید سلیمانی یک فرد نبود، بلکه یک مکتب بود»، گفت: حاج قاسم مکتبی انسان‌ساز، اخلاق‌مدار، پرتلاش و بی‌ادعا بود.
حسین افلاکی‌فرد با بیان اینکه شهید سلیمانی سربازی بود که ۴۰ سال از عزیزترین دوران زندگی خویش یعنی از سن ۲۳ تا ۶۳ سالگی را به دفاع از حریم و نوامیس این مملکت آوارگی عشق کشید، گفت: امروز باید تلاش کنیم تا شرمنده مکتب شهدایی نظیر شهید سلیمانی‌ها و فخری‌زاده‌ها و سایر شهدای مقاومت نباشیم.
نماینده ولی فقیه در فارس نیز در این مراسم گفت: این محفل به یاد بزرگ‌مرد عرصه دفاع از حریم اهل بیت(ع) و سردار بزرگ مقاومت اسلامی شهید سلیمانی برگزار شده است که همه ما به این شخصیت علاقه‌مند هستیم و ارادت داریم.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه اگر مکتب شهید سلیمانی را ترویج ندهیم، هم خودمان، هم کشور و هم بشریت ضرر می‌کند، گفت: به دنبال این باشیم که مکتب شهید سلیمانی را رواج دهیم و تلاش در محیط دانشگاه باید این باشد که همه دانشگاهیان مانند مکتب شهید سلیمانی همدیگر را تحویل بگیرند و این یک خلقی است که در شهید سلیمانی بود پس باید انس گرفتن با یکدیگر را تمرین کنیم.
آیت‌الله دژکام با بیان اینکه مسئله دیگری که در شخصیت شهید سلیمانی بسیار ارزشمند بود، این بود که پای عهد و پیمان خودش می‌ایستاد و او پای پیمانش با خدا ایستاد، گفت: رهبر معظم انقلاب در نماز خود برای این شهید فرمودند ما جز خوبی و صفا و صمیمیت چیزی از اینها سراغ نداریم و این را رهبرمان که یک پیمان با ایشان داریم، فرمودند.
او با اشاره به راه‌اندازی پویش تجدید عهد با رهبر معظم انقلاب در سالگرد شهید سلیمانی که در فضای مجازی برگزار شد، گفت: باید تلاش کنیم که اگر یک سرباز و مالک اشتری رفت ما هم در حد خودمان پای حرفمان بایستیم و سربازی کنیم و این وفای به عهد شهید سلیمانی برای ما درس است؛ لذا به پیمان خود با ولی امر عمل کنیم و مردانگی را از مرام شهید سلیمانی یاد بگیریم و تمرین کنیم.
فرمانده سپاه فجر فارس هم به‌عنوان آخرین سخنران این مراسم، ضمن تسلیت ارتحال آیت‌الله مصباح و گرامیداشت یاد شهدای مقاومت و شهید سلیمانی و ۱۵ هزار شهید استان فارس گفت: رهبر معظم انقلاب درباره شهادت شهید سلیمانی فرمودند این حادثه یک حادثه تاریخی معمولی نیست که در گذر زمان فراموش شود.
سردار یدالله بوعلی، افزود: این شهید عزیز و شهادت او در اصل سرآغاز یک فرهنگ و یک حرکت جدید است؛ همان‌طور که واقعه غدیر یک فرهنگ برای ولایت و ولایتمداری و واقعه عاشورا، یک سرآغاز برای ترویج فرهنگ شهادت و ایثار شد، اینجا هم شهادت این شهید عزیز فرهنگ مقاومت و مکتب سلیمانی شد.
بوعلی با بیان اینکه وقتی اسم فرهنگ و مکتب آورده می‌شود یعنی برای همه موضوعات حرف برای گفتن دارد و شاهد مدعا هم همین جلسه است، گفت: امروز اگر نام امام در دنیا بلند است، چون کمال بر محبت است و اگر نام رهبر معظم انقلاب هم به‌عنوان سکان دار کشتی و امام مسلمین مطرح است، به ‌دلیل همین محبت است و اگر امروز نام حاج قاسم در دنیا بلند است، از کمال سر محبت است.
فرمانده سپاه فجر فارس ادامه داد: شهید سلیمانی فارغ از جغرافیا، قومیت، مذهب، دین و در دایره انسانیت هرجا حس کرد مظلومی حقش ضایع شده است، آنجا حضور یافت و نگفت مذهب و کیش آن چیست و برای همین است که خداوند این شهید عزیز را به این جایگاه رساند.
بوعلی یادآور شد: میلیون‌ها انسان عاشق او شدند چون بوی عطر انسانیت در وجود این عزیز به مشام همه انسان‌های آزادی‌خواه و مسلمان رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی