[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۹
  • دوره جدید

نهاده‌ها برای دامداری‌ها ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: از این پس دامداری‌های سنتی، روستایی و واحد‌های پرورش دام سبک خوراک دام آماده از کارخانه‌های تولیدی سطح این استان با قیمت مصوب دولتی دریافت خواهند کرد. 
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، کرامت اله کیومرثی با بیان اینکه خوراک دام‌های مورد نیاز در کارخانه‌ها با توجه به نوع دام‌های پر تولید، متوسط تولید، کم تولید و پرواری تهیه و تولید می‌شوند، اظهار کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی این برنامه اجرایی شده است. 
این مقام مسئول با اشاره به اهمیت تسهیل و نظارت بر نحوه توزیع خوراک دام واحد‌های دام پروری تصریح کرد: به همین منظور «سامانه سپند» طراحی شده است که همه مراحل از تخصیص نهاده به کارخانه‌ها تا ثبت سفارش و توزیع توسط اتحادیه و تعاونی‌ها و خرید بی واسطه به وسیله بهره‌برداران از طریق این سامانه انجام می‌شود.
به گفته وی، با پیش‌بینی‌های صورت گرفته در سامانه سپند، راستی آزمایی، نظارت و کنترل کیفی خوراک‌های دام تولیدی از صفر تا صد انجام و رصد می‌شود.
او با اشاره به وابستگی ارزی برای تأمین نهاده‌های دامی و مشکلات ناشی از آن ابراز کرد: به منظور افزایش بهره‌وری، بالا رفتن ضریب تبدیل، جلوگیری از اُفت و ضایعات و استفاده حداکثری از هزینه‌های انجام شده در تأمین نهاده‌ها، با توجه به گشایشی که در تأمین نهاده‌ها در سطح ملی اتفاق افتاده است، گاوداری‌‌های صنعتی شیری در آینده نزدیک به صورت مستقیم و سیستمی در سامانه بازارگاه نهاده‌ها را دریافت می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی