[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

کاهش آمار نباید منجر به عادی‌انگاری وضعیت کرونا شود، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تأکید کرد که کاهش آمار تعداد بیماران بستری و فوت شدگان ناشی از ابتلا به کرونا طی هفته‌های اخیر نباید منجر به عادی‌انگاری وضعیت شیوع این بیماری و کم شدن حساسیت‌ها شود.
دکتر عبدالرسول همتی در جلسه اعلام وضعیت شیوع کرونا در فارس، گفت: شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا در کشور، اهمیت رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی را دوچندان کرده است.
همتی خاطرنشان کرد: همه شهروندان باید همچنان استفاده از ماسک هنگام تردد خارج از منزل، شست و شوی مداوم دست‌ها، رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از برگزاری دورهمی و میهمانی و شرکت نکردن در تجمعات خصوصا در فضاهای بسته را مانند گذشته مد نظر قرار دهند. این مقام بهداشتی در استان فارس گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد فوت ۵ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا در فارس بودیم که این امر آمار کلی قربانیان این بیماری را در استان به ۳۰۵۱ نفر افزایش داده است.
همتی با یادآوری اینکه بیش از ۵۵۹ هزار مورد تست کرونا از افراد بیمار یا مشکوک به بیماری، در فارس تهیه و آزمایش شده است، گفت: این اقدام منجر به شناسایی ۱۶۲ هزار و ۹۶۴ بیمار مثبت قطعی شده است.
معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز گفت: تا ظهر امروز چهارشنبه ۱۷ دی، ۴۲۰ بیمار به دلیل کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که ۸۶ نفر از آنان به دلیل وخامت شرایط جسمی، تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی قرار دارند. او با بیان اینکه خوشبختانه ۱۵۸ هزار و ۲۷۱ بیمار شناسایی شده در فارس، بهبود یافته‌اند، گفت: بیشترین میزان آمار فوت شدگان بر اثر ابتلا به کرونا در استان فارس مربوط به شهرستان شیراز با ۱۴۵۸ قربانی است. همتی اضافه کرد: بعد از شیراز، شهرستان‌های مرودشت با ۲۳۱ مورد، کازرون با ۱۱۶ مورد، آباده با ۷۴ مورد، داراب با ۶۳ مورد، ممسنی با ۴۸ مورد، کوار با ۴۵ فوتی، اقلید با ۴۳ فوتی و نیریز با ۴۱ فوتی قرار دارند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، سپیدان و استهبان هرکدام ۳۸، لامرد ۳۷ مورد، زرقان و خرامه هر کدام ۳۲ مورد، فیروزآباد ۲۹ مورد، قیروکارزین و خرم‌بید هر کدام ۲۸ مورد، رستم و پاسارگاد هرکدام ۲۰ مورد، زرین دشت، ارسنجان و سروستان هرکدام ۱۹ مورد، بوانات ۱۷ مورد، بیضا ۱۳ مورد، کوهچنار ۱۰ مرود، مهر ۹ مورد، فراشبند ۵ مورد، بختگان و سرچهان هم هرکدام یک مورد فوتی داشته‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی