[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۷
  • دوره جدید

فدراسیون فوتبال طلب شستا را پرداخت می کند، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: توافق‌هایی شده که بالاخره فدراسیون فوتبال بتواند به زودی بدهی‌ شستا را پرداخت کند.
 مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در مجمع انتخاباتی رئیس فدراسیون اسکی و پس از انتخاب نظریان به عنوان رئیس جدید این فدراسیون اظهار داشت: انتخاب نظریان را تبریک می‌گویم که این بار سنگین بر روی دوش او قرار گرفت. همچنین از صبوریان بابت دوره سرپرستی تشکر می‌کنم.
وی تاکید کرد: مجموعه اسکی کشور یک مجموعه قدیمی و ریشه‌دار است، ولی واقعیت دیگر این است که در حوزه قهرمانی جایگاه خوبی در این رشته نداریم. اعتقادم این است که این رشته با برنامه‌ریزی منظم می‌تواند در حوزه قهرمانی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد و انتظار از نظریان این است که یک کار منسجم و با برنامه به وجود بیاید. باید مثلث قهرمانی یعنی ورزشکار، مربیان و امکانات خوب فراهم شود و این فرصت باید توسط فدراسیون اسکی فراهم شود. در این مسیر همه باید به هم کمک کنند.
علی‌نژاد افزود: اگر همه دست به دست هم بدهیم، به موفقیت می‌رسیم. انتظارم این است که نظریان همه صحبت‌هایش در مسیر رسیدن به مدال باشد و اگر این اتفاق بیفتد، جهشی در کارهای دیگر رخ خواهد داد. اگر به قله برسیم، دیگران هم برای حضور در کنار ما ترغیب می‌شوند. باید برای رویدادهای مختلف اسکی از جمله المپیک زمستانی با برنامه باشیم و رشته‌های دیگر زمستانی هم فعال شوند. امیدوارم رأی قاطع در مجمع، فرصتی برای نظریان باشد که اسکی را به توفیقات خوبی برساند.
وی در جمع خبرنگاران افزود: مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکی دیروز(چهارشنبه- 17 دی‌ماه) برگزار شد و خوشبختانه شرایطی فراهم آمد که در کوتاه‌ترین زمان انتخابات را برگزار کنیم و یک مجمع آرام و منظمی برگزار شد. کاندیداهای محترم دیدگاه خود را مطرح کردند و عباس ناظریان با کسب 23 رأی از 28 رأی ممکن تقریباً رأی قاطع و اکثریتی کسب کرد.
علی‌نژاد تصریح کرد: فدراسیون اسکی، فدراسیون مهمی است و کل بار ورزش زمستانی برعهده فدراسیون اسکی است. هر چند در ابعاد همگانی اتفاقات خوبی افتاده است، اما در حوزه قهرمانی نیازمند برنامه‌ریزی بهتر برای توفیقات بیشتر هستیم. در رده‌های سنی پایه اقدامات خوبی در 4 سال گذشته اتفاق افتاده است و امیدواریم ثمرات این کارها به زودی در رده سنی بزرگسالان دیده شود.
معاون وزیر ورزش در خصوص اعتراض یکی از کاندیداها عنوان کرد: ایشان اعتقاد داشتند انتخابات مهندسی شده است و این توهین به اعضای مجمع است. کسی که 2 رأی کسب کرده است، نمی‌تواند از مهندسی انتخابات صحبت کند و به نظرم خوب است رعایت اخلاق و ادب کنیم. چند نفر از روسای هیأت‌ها قصد داشتند جواب ایشان را بدهند و اعتقاد داشتند صحبت‌های او توهین به آن‌ها است و وقتی 23 نفر از 28 نفر اعضای مجمع به یک نفر رأی می‌دهند، مطرح کردن این حرف‌ها بد است.
علی‌نژاد در خصوص وضعیت فدراسیون اتومبیلرانی گفت: در این خصوص توضیح دادم که در دو یا سه انتخابات، هنوز صلاحیت کاندیداها نیامده است و منتظر هستیم با تأیید صلاحیت‌ها انتخابات را برگزار کنیم. ما که نمی‌توانیم با مشخص شدن تأیید صلاحیت دو یا سه نفر و نامشخص بودن وضعیت سایر کاندیداها انتخابات را برگزار کنیم. 
باید تمام کاندیداها صلاحیت آن‌ها تایید یا رد شوند تا بتوانیم انتخابات را برگزار کنیم. اینکه می‌گویم هنوز صلاحیت کاندیداها نیامده یعنی به صورت کامل تعیین تکلیف نشده است. در خصوص شطرنج نیز موضوعات پیرامونی ایجاد شده و در حال بررسی حاشیه‌ها هستیم تا با تعیین تکلیف در خصوص آن‌ها تصمیم بگیریم.
وی درخصوص این موضوع که گفته شده حکم‌هایی برای یک‌سری از افراد برای انتخابات فدراسیون موتورسواری با امضای او صادر شده است، گفت: هنوز اعضای مجمع مشخص نیستند و این موضوع را به شدت رد می‌کنم و چنین چیزی موضوعی نبوده و این حرف‌ها بی‌سند است و خواهش می‌کنم به عنوان نماینده رسانه ملی حرف‌های غیرمستند نزنید، مثل اینکه شما با برنامه آمدید که این سوال‌ها را از من بپرسید!
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری خاطرنشان کرد: انشاالله تا فردا سرپرست این فدراسیون انتخاب می‌شود و آقای باران‌چشمه به عنوان سرپرست فدراسیون زورخانه‌ای انتخاب شدند و امروز و فردا هم سرپرست فدراسیون دوچرخه‌سواری انتخاب خواهد شد.
علی‌نژاد در خصوص شکایت شرکت شستا از فدراسیون فوتبال تصریح کرد: توافق‌هایی شده که بالاخره فدراسیون بتواند به زودی بدهی‌ که به شستا دارد را پرداخت کند.
وی در خصوص حادثه‌ای که برای یک سری از کوهنوردان به وجود آمد و چندین نفر فوت شدند، عنوان کرد: متأسفانه 11، 12 نفر از هم‌وطنان ما به رحمت خدا رفتند و فدراسیون کوهنوردی پیش از این حادثه، اطلاعیه‌های لازم را صادر کرده بود و هشدار داده بود که شرایط ارتفاعات تهران مناسب نیست و گفته بود که کوهنوردان به کوه نروند. کاری که فدراسیون کوهنوردی می‌تواند انجام دهد همین است که هشدارها و اطلاع‌رسانی لازم را اعلام کند. 
در رسانه ملی و شبکه ورزش هم اعلام شد که مردم به کوه نروند.   متأسفانه بی‌توجهی شد و آن حادثه تلخ رخ داد. برای این هفته هم من دیده‌ام که فدراسیون کوهنوردی هشدار داده است که کوهنوردان تهرانی عنایت کنند تا برای پنجشنبه و جمعه این هفته حادثه‌ای رخ ندهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی