[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

هدف ما کشف استعدادها و پرورش آنهاست، روزنامه شیراز نوین

      میثم محجوبی - شیراز نوین 
تیم هندبال شهید شاملی کازرون، عصر دیروز نخستین مسابقه خود در مرحله برگشت رقابت های لیگ برتر هندبال را برگزار کرد و در تهران به مصاف پاس ناجا نماینده شهر قم رفت.
نماینده قدرتمند فارس در لیگ برتر تا کنون تمامی دیدارهای خود را با پیروزی پشت سر گذاشته و مدعی اصلی کسب عنوان قهرمانی محسوب می شود.
یعقوب پیری مدیرعامل این باشگاه می گوید: برای شرکت در مسابقات این فصل از مردادماه کارمان را آغاز کردیم. در مرحله سوم که در شیراز برگزار شد، مانند بازی های گذشته توانستیم هر سه بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم. ابتدا تیم پرسپولیس بهبهان را شکست دادیم، سپس ستارگان دشتستان را از پیش رو برداشتیم و در بازی آخر که یکی از بازی های سخت ما بود، موفق به شکست ذوب آهن اصفهان شدیم. در این بازی یکی از بازیکنان ما اخراج شد و کارمان گره خورد ولی خوشبختانه در نهایت توانستیم پیروز شویم.  باید اینجا از آقای پاکدل رئیس کازرونی فدراسیون هندبال که باعث افتخار ما هستند تشکر کنم و البته از آقای غلامشاهی و همکارانشان در هیأت هندبال فارس که توانستند به خوبی میزبانی رقابت ها را به انجام برسانند.
وی درباره نحوه انجام بازی ها در این فصل گفت: به خاطر شیوع کرونا، قرار شد امسال بازی ها در دو گروه شش تیمی برگزار شود و از هر گروه دو تیم به مرحله بعد برسند. ما در مجموع باید 16 مسابقه انجام دهیم. ده بازی در مرحله اول و شش بازی در مرحله بعد.
پیری در خصوص هدف گذاری باشگاه گفت : همانطور که می دانید نام کامل ما نیروی زمینی شهید شاملی است. سال گذشته تفاهم نامه ای را با نیروی زمینی ارتش امضا کردیم تا بتوانیم از سهمیه بازیکنان سرباز استفاده کنیم و بازیکنانی که شایسته لیگ برتر هستند را هم جذب کنیم. آقای شاملی مالک باشگاه با بنده صحبت کردند و من هم به عنوان یک خادم ورزش، آمدم تا به ورزش شهر و استانم کمک کنم. با اینکه اولین فصل حضورمان در ورزش حرفه ای بود، اما توانستیم از تجارب اندکی که داشتیم استفاده کرده و ساختار خوبی را در شهر کازرون ایجاد کنیم. هدف گذاری های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را هم تعریف کردیم و هم در بخش آقایان و هم در  بخش بانوان فعالیت‌مان را آغاز کردیم. همچنین با یکی از بهترین مربیان تیم های پایه قرار داد بستیم تا به عنوان مدیر آکادمی فعالیت‌شان را آغاز کنند. برنامه های خوبی هم برای حضور بانوان در جام باشگاه های آسیا داشتیم اما متأسفانه نتوانستیم آن را پیاده کنیم.
وی افزود: تیم ما مزین به نام شهید است. شهید ناصر شاملی کسی بود که حین انجام مسابقه ورزشی در شهر آبادان، در یک بمباران هوایی از سوی دشمن به شهادت رسید. آقای شاملی مالک باشگاه نیز تصمیم گرفتند به علت عرقی که به شهر کازرون دارند و همچنین برای زنده نگه داشتن نام پدرشان، چنین تیمی را راه اندازی کنند و خدمت کنند به جوانان این شهر. ما هم امیدواریم پرچمدار خوبی باشیم برای خانواده ایشان. حالا هم در این شرایط اقتصادی، ایشان با تمام قوا و با جدیت پای کار هستند و با امکانات خوبی که در اختیار ورزشکاران و مربیان قرار دادند، توانستیم در کوتاه‌ترین مدت، نتایج بسیار خوبی بگیریم و هندبال کازرون را به عنوان یک قدرت جدی و مدعی در سطح کشور مطرح کنیم.
پیری در پاسخ به این سوال که برای پشتوانه سازی چه کارهایی انجام داده اید گفت: ما دائماً با آقای شاملی جلسه داریم و ایشان با وجود مشغله کاری زیادی که دارند، وقت می گذارند و هدف های بزرگی را هم برای باشگاه ترسیم کرده اند. کارگروهی هم تشکیل داده ایم تا اقدامات لازم برای رسیدن به این هدف ها را اجرا کنیم. البته امسال تمامی اماکن ورزشی تعطیل شد و نتوانستیم برنامه های خوبی که داشتیم را پیاده کنیم. یکی از برنامه‌های ما، عقد تفاهم نامه با آموزش و پرورش و کشف استعدادها در مدارس بود. 
می‌خواستیم بچه ها را بیاوریم در آکادمی خودمان پرورش دهیم که متأسفانه این اتفاق رخ نداد. همانطور که می دانید سال گذشته تیم جوانان کازرون پس از ده سال قهرمان ایران شد و ما در تمامی رده های سنی پایه، به مسابقات کشوری اعزام داشتیم. برنامه های خوبی داشتیم که این کشف و رشد استعدادها را گسترش دهیم و بازیکنان خوبی را تحویل دهیم اما متأسفانه آن برنامه ریزی لازم که باید پیش از ما صورت می گرفت، وجود نداشته و در حال حاضر کمی در این زمینه با مشکل مواجه هستیم. اما حالا ما آمده ایم که این کار را انجام دهیم و به محض اینکه شر این ویروس کنده شود، حتماً آکادمی را راه اندازی خواهیم کرد. ما با جدیت به دنبال شروع کردن این کار هستیم تا بتوانیم هر چه بهتر در خدمت هندبال کازرون و استان فارس باشیم.
مدیرعامل باشگاه هندبال نیروی زمینی شهید شاملی کازرون در پایان گفت: از مسئولان شهر کازرون تقاضا دارم که کمک حال ما باشند. بخش خصوصی وارد کار شده و یک جاهایی نیاز به حمایت دارد. 
ما نماینده ایران در آسیا هستیم و جا دارد یک کمیته آسیایی برای حمایت از این تیم تشکیل شود. 
همچنین باید از تماشاگران پرشورمان تشکر کنم که سال گذشته یار و یاور ما بودند اما امسال جایشان به شدت خالی بود. امیدواریم بتوانیم دوباره خوشحالشان کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی