[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: قیام ۱۹ دی نقطه‌عطف پیروزی انقلاب اسلامی بود، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه شیراز، قیام ۱۹ دی مردم قم را نقطه عطف و سرآغازی برای پیروزی انقلاب و نهضت اسلامی دانست که ملت ایران بعد از چهار دهه با همه دشواری‌ها پای آن ایستاده‌اند و راه را تا تکمیل آن ادامه خواهند داد.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه ۱۹ دی شیراز، با گرامیداشت یاد قیام مردم قم، آن را به نوعی نقطه آغاز انقلاب برشمرد و تأکید کرد که امروز و بعد از ۴۳ سال، علی رغم تمام دشواری‌ها و سختی‌ها و مشکلات، مردم ایران، پای نظام و انقلابشان استوار ایستاده‌اند و این نهضت را ادامه داده‌اند.
او با اشاره به نقش مردم فارس در نهضت اسلامی و با بیان اینکه شهرهای شیراز، کازرون و جهرم، همگام با دیگر نقاط ایران در آن روزها حکومت نظامی را تجربه کرد، بر لزوم تداوم راه تا نهایی شدن نهضت اسلامی تأکید کرد.
آیت‌الله دژکام با گرامیداشت یاد شهدا به‌ویژه سردار شهید سلیمانی و دانشمند شهید فخری‌زاده و پاسداشت یاد آیت‌الله مصباح یزدی، خاطرنشان کرد که شهدا کار خود را در این نهضت انجام داده‌اند و ادامه کار، وظیفه ماست باید آن را به خوبی انجام دهیم.
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه دفاع از حقوق ملت ایران در صحنه بین‌المللی باید مورد تأکید همه باشد، یادآور شد که مستکبران طی دو سه قرن گذشته به کشورهای اسلامی ظلم کرده و حق آنان را خورده‌اند؛ اما امروز جمهوری اسلامی ایران جلوی آنان ایستاده و تا زمانی که آنها را سر جای خود ننشاند، به راه خود ادامه می‌دهد تا خون شهدا هدر نرود.
آیت‌الله دژکام با یادآوری اینکه آمریکا و اروپا بر سر عهدشان در برجام نماندند، حرکت مجلس را در واکنش به بدعهدی طرف‌های برجام ارزشمند توصیف و غنی سازی ۲۰ درصدی را اقدامی مناسب ارزیابی کرد و گفت: طرف‌های قرارداد ما در برجام به قول خود وفا نکردند و ما نیز خود را ملزم به ادامه آن نمی‌دانیم.
نماینده مقام معظم رهبری با بیان اینکه همه باید به همان میزان که نسبت به مسائل ملی و بین‌المللی حساسیت داریم، نسبت به مسائل شهر و استان هم حساس باشیم، تأکید کرد که حق مردم را نمی‌توان ایثار کرد و مدیران در رده‌های مختلف باید در هر شرایطی پای کار باشند.
آیت‌الله دژکام، فارس و شیراز را پیشرو در اقتصاد و فرهنگ دانست و با بیان اینکه نباید مسائل این استان بر زمین بماند، خواستار توجه ویژه مسئولان به حرم‌ سوم اهل بیت(ع) به عنوان نگین درخشان فارس شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی