[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

دامان طبیعت بستر پروژه‌های انسان‌محور، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
به همت شهرداری شیراز پویش مردمی طرح زاگرس سبز و کاشت بذر گیاهان بومی در ارتفاعات شیراز راه اندازی شد. این مراسم صبح جمعه 19 دی ماه با حضور شهردار و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در پارک کوهستانی باباکوهی در میان استقبال گسترده شهروندان و با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.
شهردار شیراز در این مراسم گفت: در کنار پاسداشت حریم طبیعت باید به احیا و توسعه فضای سبز هم به عنوان یک ضرورت توجه داشته باشیم.
مهندس اسکندرپور با ابراز مسرت بابت حضور در جمع ورزشکاران و شهروندان طبیعت دوست شیراز افزود: پویش مردمی طرح زاگرس سبز و کاشت بذر گیاهان بومی کار بسیار ارزشمندی است که به همت مردم انجام می‌شود و مجموعه مدیریت شهری هم در کنار شهروندان حضور دارد. وی با بیان اینکه حضور سازمان‌های مردم نهاد در خط مقدم فعالیت‌های زیست محیطی درخور تقدیر و ستایش است، بیان داشت: این روزها با توجه به نوع شهرسازی ناچار به زندگی در آپارتمان‌های کوچک هستیم و به همین دلیل ایجاد فضاهای سبز در اطراف شهرها یک ضرورت است. در همین زمینه تپه‌ها و کوه‌های اطراف شهر شیراز یک موهبت الهی و فرصتی بی نظیر محسوب می‌شوند که یک منظره طبیعی و بکر را در اختیار شهروندان قرار می‌دهند.
اسکندرپور در ادامه خاطرنشان کرد: تلاش مجموعه شهرداری بر این امر استوار شده که در طبیعت دخالت نابجایی نداشته باشد و اگر قرار است کار عمرانی هم انجام دهیم نباید به این میراث ارزشمند که قدمت هزاران ساله دارد آسیبی وارد شود. اگر در گذشته هم آسیبی به طبیعت وارد شده باید تلاش کنیم تا این صدمات را جبران و اصلاح کرده و آنها را به حداقل رسانیم.
شهردار کلان شهر شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه در محیط طبیعت اطراف شیراز نباید کار مخربی انجام دهیم، اظهار داشت: رویکرد شهرداری به مناظر طبیعی اطراف شیراز حفظ و تقویت پتانسیل‌های موجود است. در بسیاری موارد لازم نیست که بشر به دامان طبیعت برای مداخله ورود کند.
بلکه اگر به حریم ارزشمند طبیعت احترام گذاشته و به آن ورود نکنیم، کارنامه به مراتب موفق تر و بهتری خواهیم داشت. از همین رو مدیران شهری در سازمان سیما و منظر شهرداری طرحی را پیگیری می‌کنند که در طی آن پویش بذرکاری تا اسفندماه ادامه خواهد یافت. وی در ادامه خبر از نهضت بعدی شهرداری شیراز با شعار هر شیرازی یک درخت داد و افزود: تلاش می‌کنیم بستری مهیا شود تا نام شهروندانی که در این طرح مشارکت داشته اند در کنار درختان ثبت شود و شهروندان بتوانند تا سالیان سال از درختان خود محافظت کرده و شاهد رشد و نمو آنها باشند. این کار بزرگ در صورت تحقق بسیار ارزشمند خواهد بود.
اسکندرپور در پایان ابراز امیدواری کرد که همه ایرانیان و شهروندان فهیم شیراز از ویروس مرگبار کرونا در امان بمانند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی