[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

ساده‌انگاری کرونا، فارس را با موج جدید بیماری مواجه می‌کند، روزنامه شیراز نوین

‌جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا، همراهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همدلی موجود را مثال زدنی دانست و گفت: هرگونه ساده‌انگاری دستورالعمل‌های بهداشتی باعث اوج‌گیری موج جدید بیماری ناشی از این ویروس خواهد شد.
مطلب دریافتی ایرنا از استانداری فارس به نقل از عبدالرضا قاسم پور حاکی است: تلاش‌ها و ایثارگری‌های پزشکان و پرستاران ستودنی است؛ همچنین برنامه ریزی و پیگیری‌های فرمانداران و بخشداران در سراسر استان در شرایط تنگنای مالی برای مدیریت بحران‌ها از جمله شیوع کرونا شایسته تقدیر است.
به گفته جانشین استاندار فارس در ستاد مدیریت کرونا کاهش آمار بستری و فوتی مربوط به ویروس کرونا و تغییر رنگ استان به زرد نتیجه همکاری و همراهی مردم در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است.
قاسم پور با اشاره به هشدارها در خصوص اوج گرفتن کرونا در فصل زمستان در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی اضافه کرد: غافل شدن از رعایت پروتکل بهداشتی در شرایط پیش رو ما را با موج جدیدی از بیماری در سطح استان روبه‌رو می‌کند.
او با اشاره به تداوم محدودیت‌های تردد کرونایی طبق طرح جامع مدیریت هوشمند کرونا گفت: با توجه به رنگ زرد استان در طبقه بندی کرونا در بخش‌های مختلف اداری، آموزشی، ممنوعیت برگزاری تجمع‌ها و مراسم‌های فرهنگی، ورزشی و...، مشاغل و اصناف و ترددهای خودرویی ادامه دارد.
قاسم پور ادامه داد: ممنوعیت ترددهای شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ در تمام مراکز شهرستان‌ها استان تداوم دارد.
 جانشین استاندار فارس در ستاد مدیریت کرونا گفت: عادی شدن در شرایطی که احتمال ورود کرونای انگلیسی به کشور آن هم با سرعت انتشار و انتقال ۶۰ تا ۷۰ درصد بیشتر وجود دارد، سبب می‌شود کوچک ترین بی احتیاطی ما را دچار مشکل کند.
وی اضافه کرد: برای جلوگیری از ورود به پیک چهارم کرونا در کنار افزایش نظارت‌ها و تداوم بازرسی‌ها و اجرا و تداوم محدودیت‌ها باید از ظرفیت‌های استان، رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای جلوگیری از عادی شدن شرایط و حساس سازی مردم استفاده شود.
قاسم پور عنوان کرد: مسئولان شهرستان باید با موارد ناقض پروتکل‌های بهداشتی و متخلفان ‌برخورد کنند.
وی از جریمه بیش از ۱۴۰ هزار خودرو متخلف در مواجهه با محدودیت‌های کرونایی از ابتدای آذر ماه تاکنون را بیان کرد و گفت: ۶۳۳ مورد پلمب واحدصنفی متخلف نیز از ابتدای شروع طرح در آذرماه تاکنون صورت گرفته است.
به گفته وی همچنین از ابتدای شیوع کرونا تاکنون هفت هزار و ۹۰۵ واحد صنفی متخلف تعطیل شدند که این نشان از جدی بودن ستاد استانی مدیریت کرونا در اجرای مصوبات و محدومیت‌ها و توجه به سلامت مردم دارد.
جانشین استاندار فارس در ستاد مدیریت کرونا با اشاره به روزهای پیش رو که مصادف با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) است عنوان کرد: مراسم‌های مذهبی شهادت حضرت زهرا(س) باید به صورت مجازی برگزار شود و کنترل و نظارت لازم توسط فرمانداران و بخشداران و شبکه‌های بهداشتی با جدیت دنبال شود.
بازرسی و نظارت بر عملیاتی شدن ارائه تسهیلات و امتیازات حمایتی دولت در ایام کرونا به متقاضیان و فعالان بخش خصوصی و اختصاص سامانه ۱۱۱ استانداری برای دریافت شکایت شهروندان در خصوص اختصاص تسهیلات کرونایی و اجرای سایر اقدامات حمایتی از جمله مصوبات جلسه ستاد کرونا در استان بود که قاسم پور به آنها اشاره کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی