[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۵
  • دوره جدید

جولان ویروس کرونا در سایه بی‌تفاوتی‌ها در فارس، روزنامه شیراز نوین

به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۱۶۳ هزار نفر در فارس به این ویروس مبتلا شدند.  به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «سید روح الله حسینی» اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در استان فارس، ۵۶۲ هزار و ۸۹۰ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه و به آزمایشگاه‌های تشخیصی در سطح استان ارسال شده که از این تعداد، ۱۶۳ هزار و ۴۴۸ مورد مثبت شناسایی شده است. این مقام مسئول در دانشگاه همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدا شیوع کروناویروس تاکنون، ۱۵۸ هزار و ۷۸۲ نفر اعلام کرد.
او با اشاره به بستری ۴۴۷ بیمار مشکوک یا دارای علامت ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۸۷ بیمار کووید ۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند. دکتر حسینی گفت: متأسفانه ۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جان باختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به سه هزار و ۵۹ نفر رسیده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه جولان ویروس کرونا در فارس در سایه بی تفاوتی‌هاست، تأکید کرد: می‌توانیم با استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها، پرهیز از ترددهای غیرضرور و دوری از دورهمی‌های خانوادگی، جلوی تاخت و تاز ویروس کرونا در فارس را بگیریم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی