[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

طرز تهیه خاگینه قالبی، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 3 نفر
تخم مرغ3 عدد 
وانیل یک چهارم قاشق چایخوری 
آرد4 قاشق غذاخوری 
بکینگ پودر1 قاشق مربا خوری 
ماست2قاشق غذاخوری 
آب نصف پیمانه 
گلاب یک چهارم پیمانه 
شکر1 پیمانه 
زعفران دم کرده مقدار کافی 
روغن مایع یک چهارم پیمانه 
روغن جامد مقدار کافی

طرز تهیه:
بدون شک صبحانه یکی از وعده های غذایی مهم است و شاید مهمترین وعده غذایی باشد، چون با خوردن صبحانه انرژی لازم برای فعالیت فکری و جسمی در طول روز به دست می آید و فرد با قوا و فکر بهتری کار می کند پس باید به خوردن آن به خصوص برای کسانی‌که فعالیت خارج از خانه دارند و بچه های مدرسه ای و. .. اهمیت داده شود.صبحانه به شکل روتین در اکثر خانه ها شامل نان پنیر و مربا و عسل و گردو و چای و یا شیر و ...می باشد و به صورت خاص تر از موادی ماندن پنکیک و یا خاگینه و تخم مرغ و یا نیمرو و ... برای صبحانه استفاده می شود.
دراین مطلب طرز تهیه یک صبحانه خوشمزه و زیبا را به نام خاگینه قالبی که شامل تخم مرغ، آرد، ماست، گلاب، زعفران دمکرده، روغن جامد، وانیل، آب، بکینگ پودر، شکر و روغن مایع است را برایتان می نویسم تا آن را در منزل درست کرده و برای صبحانه میل کنید و یا برای زمان‌هایی که برای صبحانه مهمان دارید آن را تهیه کرده و میل کنید.
مرحله اول:
ابتدا و برای شروع کار سراغ تهیه شربت می رویم و ابتدا 1 پیمانه شکر را داخل یک قابلمه می ریزیم و به آن نصف پیمانه آب اضافه می کنیم و قابلمه را روی شعله گاز می گذاریم و منتظر می شویم تا شکر در آب حل شود و مواد ما شروع به جوشیدن کند.سپس شعله را کم می کنیم و وقتی مدتی جوشید به آن یک چهارم پیمانه گلاب و مقدار کافی زعفران دمکرده اضافه می کنیم و منتظر می شویم تا شربت ما 10 دقیقه بجوشد و تقریباً غلیظ شود اما احتیاجی نیست که مانند شربت باقلوا و دسرهای ترکی و ... غلظت پیدا کند اما نباید شل هم باشد وگرنه خاگینه خمیر می شود.وقتی شربت آماده شد، زیر آن را خاموش می کنیم و منتظر می شویم در محیط آشپزخانه خنک شود.
مرحله دوم:
در ادامه کار 3 عدد تخم مرغ را داخل یک ظرف شکسته و در صورت سالم بودن به آنها یک چهارم قاشق چایخوری وانیل اضافه می کنیم و مواد را با همزن برقی خوب می زنیم تا کشدار و حبابدار شود و کرم رنگ شود.(تخم مرغ را زیاد که هم بزنید بوی آن از بین می رود).
مرحله سوم:
در ادامه 2 قاشق غذاخوری ماست و یک چهارم پیمانه روغن مایع را با تخم مرغ همزده اضافه می کنیم و آن‌ها را در حد مخلوط شدن هم می زنیم تا یک دست شود.
مرحله چهارم :
در ادامه 4 قاشق غذاخوری آرد و 1 قاشق مربا خوری بکینگ پودر را داخل یک ظرف با هم مخلوط کرده و آن‌ها را الک می کنیم و به مواد مرحله قبل اضافه می کنیم وبا لیسک آن ها را مخلوط می کنیم تا آرد کاملاً با مواد ما قاطی شده و گلوله نشود و یک دست شود.
مرحله پنجم:
در ادامه قالب مورد نظر را با روغن جامد چرب می کنیم. از مایه خاگینه تهیه شده در مرحله قبل داخل قالب می ریزیم به طوری‌که 2/3 قالب را پر کند.سپس قالب را داخل فر از قبل گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد برای مدت 15 دقیقه می گذاریم تا خاگینه بپزد و آماده شود.با فرو کردن خلال دندان در خاگینه از پختن آن مطمئن می شویم و آن را داخل خاگینه فرو می کنیم و اگر به خلال دندان نچسبید یعنی غذای ما پخته است.
مرحله ششم:
در ادامه وقتی خاگینه پخت قالب را از فر بیرون آورده و پشت آن را با خلال دندان سوراخ می کنیم تا شربت داخل آن نفوذ کند و از شربت خنک شده در محیط روی خاگینه می ریزیم و منتظر می شویم خاگینه چند دقیقه در همین حالت باقی بماند.
مرحله هفتم:
در ادامه کار،خاگینه ها را از قالب بیرون آورده و در صورت تمایل آن‌ها را با پودرپسته و یا گردو و یا گل محمدی و ... تزیین می کنیم (اختیاری).اکنون خاگینه قالبی ما آماده است. آن را در ظرف مناسبی می گذاریم و برای صبحانه همراه با چای و یا شیر و یا قهوه میل می کنیم و یا برای زمانی که مهمان برای صبحانه داریم این خاگینه شیک را درست می کنیم. نوش جان
نوش جان

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی