[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۵
  • دوره جدید

ابراز امیدواری نسبت به بازگشایی استخرها در فارس، روزنامه شیراز نوین

     میثم محجوبی - شیرازنوین
مجمع انتخاباتی هیأت شنا، شیرجه و واترپلوی استان فارس صبح روز پنجشنبه در محل سالن هیأت سوارکاری استان فارس برگزار شد و شهرام کمال زاده که در چهارسال گذشته نیز رئیس هیأت بود، با رأی اعضای مجمع در سمت خود ابقا شد.
حسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، عباس حاجی زاده مدیر کل ورزش و جوانان استان، محسن سالاری معاون توسعه امور ورزش استان، فریبا خالدی معاون ورزش بانوان، نمایندگان شهرستان‌ها، باشگاه ها، ورزشکاران، مربیان، داوران و برخی مدیران ستادی اداره کل در این مجمع حضور داشتند و در پایان شهرام کمال زاده با 12 رأی از مجموع 18 رأی، برگزیده شد و امیرحسین سخندانی نیز 6 رأی کسب کرد.  دو رأی ممتنع نیز به صندوق انداخته شد.
مجتبی ده بزرگی و احمدرضا شریفی نیز دو کاندیدای دیگر هیأت بودند که در روز رأی گیری انصراف خود را اعلام کردند. 
حسن رضوانی رئیس فدراسیون در انتهای این مجمع، دقایقی با حضار به گفت وگو نشست. او ابتدا ضمن تشکر از کسانی که برای برگزاری یک مجمع سالم تلاش کردند، صحبت هایی کرد که در ادامه می خوانید.
شنای کشور به شنای فارس وابسته است
 ما در روزهای اخیر سعی کردیم همه مطالب و مسایلی که از سوی دوستان مطرح می شد را مد نظر قرار دهیم. یکی از مسایلی که مطرح شده و ذهن ما را مشغول کرده بود، حضور رئیس و نایب رئیس هیأت در مجمع بود که جای حرف داشت اما خوشبختانه نتیجه و اختلاف آرا به حدی بود که اگر این طور نبود هم آقای کمال زاده می توانست انتخاب شود. دوستان حاضر در مجمع باید این موضوع را مد نظر داشته باشند که وظیفه مجمع فقط انتخاب رئیس نیست. مجمع حتماً باید به طور مداوم روی کار هیأت نظارت داشته باشد تا به یاری خدا، چرخ شنای فارس به بهترین شکل به چرخش درآید. با جرأت می گویم که اگر حال شنای استان فارس خوب باشد، حال شنای کشور هم خوب خواهد شد. دو سه استان در سطح کشور هستند که شنا و واترپلو کشور به آن‌ها وابسته است که یکی از آن‌ها استان فارس است. اما متأسفانه به دلایلی که خودتان شاهد بوده اید و شنای استان را تحت تاثیر قرار داد، از دوران اوج خود فاصله گرفته است. 
باید برای کسب مدال در المپیک برنامه ریزی کنیم
شنا یکی از ورزش های پرمدال است. این رشته در المپیک 147 مدال دارد و هر عقل سلیمی می تواند این را تشخیص دهد که در چنین رشته هایی، اگر یک برنامه 4 یا 8 ساله داشته باشیم می توانیم رنکینگمان در المپیک را خیلی بالاتر از چیزی که در گذشته بود ببریم. حتی سازمان ملل متحد کشورهایی که در رشته های پرمدال موفق هستند را به عنوان کشورهایی با ساختار مناسب ورزشی معرفی می کند. امیدوارم در کشور ما هم این نگاه گسترده تر شود و در این رشته ای که در دین مبین اسلام هم به آن سفارش شده، بتوانیم موفق تر باشیم.
استخر انقلاب در اختیار هیأت قراربگیرد
سخت افزار شنا استخر است و استخر برای بخش خصوصی جذاب و درآمد زاست. یکی از معدود استخرهای استاندارد کشور، استخر انقلاب شیراز است و که امیدواریم با کمک اداره ورزش فارس و وزارت ورزش، بتوانیم این استخر را در اختیار هیأت فارس قرار دهیم. می دانیم قانون دست و پای اداره های ورزش را برای واگذاری اماکن ورزشی به هیأت ها بسته اما امیدواریم این اتفاق رخ دهد و شاهد این باشیم که مشکلات هیأت فارس کمرنگ شود. 
از تجربیات پیشکسوتان استفاده کنید
امیدواریم آقای کمال زاده از دوستان و بزرگان شنای فارس کمک بگیرد تا همگی دست به دست هم داده و به موفقیت برسند.شنا احتیاج به برنامه ریزی دارد. هیأت شنای فارس در سال های اخیر برنامه ریزی خود را روی نوجوانان انجام داده و دوره جدید این هیأت، باید دوره نتیجه گیری باشد.در استان فارس شناگران و ورزشکاران رشته واترپلو را در رده ملی داشته ایم که حالا بازنشسته شده اند و در کسوت مربی گری فعالیت می کنند که باید از تجربیات این ها در هیأت استفاده کرد تا دوباره شاهد ظهور ستاره هایی در سطح ملی باشیم. 
سامانه اطلاعاتی فدراسیون
یکی از سیاست های فدراسیون، راه اندازی سامانه اطلاعاتی است. این سامانه می تواند یک منبع برای درآمدزایی هیأت هم باشد چون افرادی که می خواهند به صورت رسمی در رشته شنا فعالیت کنند، باید  در این سامانه عضویت داشته باشند و حق عضویت بپردازند که قسمت اعظم این حق عضویت به هیأت ها تعلق می گیرد. هدف ما این است که اگر کسی در این سامانه ثبت نام نکرد، از حضورش در مسابقات رسمی جلوگیری کنیم.  باید تمام خانواده ها در این سامانه عضویت داشته باشند که این امر مزایای زیادی برایشان خواهد داشت. آن‌ها در این سامانه می توانند با مربیان بچه هایشان آشنا شوند، نحوه پیشرفت فرزندانشان را ببینند و با سوابق قهرمانان نیز آشنا شوند. یعنی به عنوان یک بانک اطلاعاتی مفید می توانند از آن استفاده کنند. 
ابراز امیدواری نسبت به بازگشایی استخرها در فارس
از این پس  باید به شکل ویژه تری به مدارس شنا توجه کنیم. سیاستمان این است که از مدارس شنا، شیرجه و واترپلو با رعایت ضوابط حمایت شود. انشاالله با کمرنگ شدن کرونا و صدور مجوز از سوی ستاد کرونا، برخی از استخرها هم بازگشایی خواهند شد. هر استانی این اختیار را دارد که مجوز را صادر کند، همانطور که این مجوز در اصفهان و خراسان برای برخی استخرها صادر شده است. امیدواریم این اتفاق به زودی در فارس هم رخ دهد. خیلی از شناگران ما دچار افت محسوسی شده اند، قهرمانان ما از شرایط مسابقه دور شده اند و به تازگی خیلی بی سر و صدا تمریناتشان را در استخر آزادی تهران آغاز کرده اند. ما امیدوار هستیم که بچه های ما بتوانند ورودی مسابقات المپیک را برای سال آینده کسب کنند
به گزارش شیراز نوین، پس از  رضوانی نوبت به عباس حاجی زاده رسید که دقایقی با حضار به گفت و گو بپردازد. وی ضمن تبریک به شهرام کمال زاده و تشکر از زحمات 4 سال گذشته او گفت: در این مدتی که خدمتگزار جامعه ورزش هستم، همواره سعی کرده ام قانونمندی را سرلوحه امور اداره قرار دهم. شفافیت در مجامع و برگزاری آن‌ها در سلامت کامل، هدف اصلی ما بوده که به لطف خدا فکر می کنم در این امر موفق بوده ایم. شما می توانید از هر یک از اعضای مجمع بپرسید که آیا اداره کل شخص خاصی را به آن‌ها سفارش کرده است؟ این چندمین مجمعی است که برگزار می کنیم و هیچ گاه به دنبال مهندسی انتخابات نبوده ایم.
وی در ادامه خطاب به شهرام کمال زاده گفت: برای شما آرزوی موفقیت دارم و چند توصیه. اول اینکه قانونمندی را در سرلوحه امور خود قرار دهید و تمام کارهایی که انجام می دهید بر مبنای قانون باشد.  شفافیت خیلی به ما کمک خواهد کرد تا بتوانیم موفق باشیم، به خصوص شفافیت مالی. شما چند روز قبل گزارش مالی را به من ارایه کردید که نشان از شفافیت مالی تان داشت. شفافیت مالی باعث می شود حامی و اسپانسر مالی با خیال راحت تری حضور پیدا کند. وقتی که بداند پولی که به ورزش تزریق کرده، کجا و چطور هزینه شده، قطعاً با فراغ بال بیشتری به این حوزه ورود می کند. 
حاجی زاده در ادامه توصیه هایش گفت : باید به شهرستان ها که معدن استعداد هستند توجه ویژه ای داشته باشید. امیدواریم این مساله در اولویت شما قرار گیرد. 
همچنین توجه ویژه به بانوان را خواستاریم و البته امیدواریم از حضور پیشکسوتان هم بیش از پیش استفاده کنید. در استان فارس معمولاً چنین است که تا یک نفر مسئولیتی می پذیرد، پیشکسوتان را کنار می گذارد. امیدواریم در هیأت شنا این رویه تغییر کند. مگر ما چند پیشکسوت داریم که بخواهیم برخی از آن‌ها را هم طرد کنیم؟ 
باید قدرت جاذبه بیشتری داشته باشیم، همه کسانی که می توانند کمک کنند را دور هم جمع کنیم تا بتوانیم پیشرفت کنیم.
متولی ورزش فارس در پایان صحبت هایش گفت : ما در زمینه سخت افزاری این آمادگی را داریم که از ظرفیت های استان استفاده کرده و دوباره به پایگاه قهرمانی جنوب کشور تبدیل شویم و شما هم باید کمک کنید تا بتوانیم کار را پیش ببریم. امیدوارم از ظرفیت کاندیداهایی که در این مجمع حضور داشتند، کمال استفاده را ببرید تا شنای استان فارس هر چه زودتر به جایگاه خوبی در سطح کشور دست پیدا کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی