[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

ایفای نقش امام(ره) مجالی برای آزمون و خطا نداشت، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: بازیگر نقش امام خمینی(ره) در سریال «معمای شاه» از تجربه ایفای این نقش و همچنین سختی‌ها و حساسیت‌های آن گفت. شکرخدا گودرزی با بیان اینکه فکر می‌کنم نقش امام خمینی(ره) در سریال «معمای شاه» برای مخاطبان باورپذیر است، درباره چگونگی حضور در این پروژه، گفت: زمانی که نمایشنامه «ساقی» را در سالن اصلی تئاتر شهر کار می‌کردم، آقای ورزی (کارگردان معمای شاه) سه بار به تماشای این کار نشستند و سپس از من برای حضور در مجموعه «معمای شاه» دعوت کردند؛ آن زمان تصور نمی‌کردم که برای ایفای نقش امام خمینی(ره) دعوت شده باشم، ولی در جلسه‌ای که داشتیم این موضوع عنوان شد.
او در پاسخ به این پرسش که با توجه به حساسیت‌های این نقش، چه اندازه مطالعه و تحقیقات داشته است، یادآور شد: نقش حساس بود و باید مطالعه میدانی انجام می‌گرفت که شامل مطالعه کتاب‌های تاریخی و تماشای کارهای تصویری می‌شد. تلاش کردم هر دو اینها توأمان با هم صورت بگیرد؛ نزدیک به دو سال قبل از اینکه این نقش را ایفا کنم، این آماده‌سازی‌ها به طول انجامید. از طرفی هم در زمان انقلاب ۱۸ساله بودم و خاطراتی از انقلاب در ذهن دارم؛ در واقع می‌توان گفت که با آن دوران بیگانه نیستم و این مشاهداتم از آن زمان در ایفای نقش امام خمینی(ره) هم به کمکم آمد و بسیار مؤثر بود.
گودرزی ادامه داد: به مدت پنج سال در پروژه «معمای شاه» حضور داشتم و طبیعی است که با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته، گریم و لباس‌ها برای این مدت تعریف شده بود؛ به همین خاطر هم در تمام این مدت پنج سال باید مراقبت می‌کردم که لاغر یا چاق نشوم و نباید کاری انجام می‌دادم که ممکن بود به چهره‌ یا فیزیک بدنم آسیبی وارد کند؛ من هم این مراقبت‌ها را در برنامه روزانه‌ام تعریف کرده بودم تا نقشی که ایفا می‌کنم، تحت تأثیر این مسائل قرار نگیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی