[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

پایداری اقتصادی فارس در مواجهه با کرونا ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: شاید فعالیت‌های عمرانی، تولیدی و کارخانه‌ای استان در قالب فعالیت‌های کشاورزی، صنعتی و معدنی در دوران کرونا با افت و خیزهایی همراه بوده اما هیچ کدام از فعالیت‌ها تعطیل نشده است. 
 عنایت‌الله رحیمی شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برخی فعالیت‌های تولیدی افت و خیزی در زمینه حضور کارگران، کارمندان یا نقل و انتقال مواد اولیه و مواد تولید شده داشتند اما هیچ کدام تعطیل نشدند.
وی ادامه داد: در فعالیت‌های کشاورزی، گلخانه‌ها در ایام نوروز ۹۹ دچار مشکل شدند؛ چون تقاضای لازم برای خرید گل و گیاه کم شد. ضمن اینکه صادرات نیز با معضلاتی مواجه و این فعالیت دچار خسران شد.
استاندار فارس گفت: در دوران کرونا شاهد افتتاح فاز سوم کارخانه فولاد، کارخانه کربنات سدیم، کارخانه شایان دیزل و... بودیم.
رحیمی افزود: همچنین در این ایام تصفیه‌خانه فاضلاب شیراز، فاز نخست خط انتقال آب از سد درودزن به شیراز، دانشگاه صنعتی شیراز و گازرسانی به روستاها افتتاح شد. وی گفت: پروژه‌های عمرانی استان با سرعت در حال انجام است؛ پروژه‌هایی مثل آزادراه شیراز- اصفهان، فاز دوم خط انتقال آب از سد درودزن به شیراز، گازرسانی به روستاها، احداث ۶۰ واحد آموزشی در شیراز با اعتباری افزون بر ۲۵۰ میلیارد تومان، گردشگری، عمران شهری، خط ۲ و سه مترو شیراز، پارک‌ها و بوستان‌ها و... تعطیل نشده‌اند و عملیات اجرایی آنان با سرعت بیشتری در حال انجام است. رحیمی افزود: البته کلیات این بحث حرف درستی است که کرونا همه مناسبات از جمله مقوله اقتصاد و توسعه و عمران را دچار تغییر و تحول کرده است و استان فارس با توجه بخش‌های مختلف اقتصادی مثل کشاورزی، صنعت، خدمات و بازرگانی، تجارت و گردشگری از وجود کرونا بی‌تأثیر نبوده است. استاندار فارس گفت: بیشترین فعالیت استان فارس به بخش خدمات مربوط می‌شود که بیشترین آسیب از کرونا متوجه این بخش شده است و فعالان حوزه گردشگری نیز از ابتدای شیوع کرونا تاکنون با معضلاتی مواجه شده‌اند و بر بخش آموزش، ورزش و جوانان و بخش‌های دیگری مثل رستوران‌داران و کسبه خرد تأثیرگذار بوده و مجبور شدند فعالیت خود را محدود یا تعطیل کنند. وی ادامه داد: برای غلبه بر این معضل دولت تمهیداتی از جمله دادن تسهیلات، کمک‌های بیمه‌ای، مهلت دهی وام‌ها و سررسید قسط‌ها ارائه کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی