[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

لزوم واگذاری امور راهبردی به صنعتگران ، روزنامه شیراز نوین

با حضور مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، نماینده مردم شهرستان‌های گراش، اوز، خنج و لار در مجلس شورای اسلامی و صنعتگران عملیات اجرایی 2 طرح تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی گراش آغاز شد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، این دو طرح در زمینه محصولات صنایع چوب و انواع قطعات بتی با سرمایه گذاری افزون بر 50میلیارد ریال ایجاد خواهد شد و با بهره برداری از آنها برای 30 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.
همچنین جلسه بررسی مشکلات شهرک صنعتی گراش با حضور مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، نماینده مردم شهرستان‌های گراش، اوز، خنج و لار در مجلس شورای اسلامی و برخی مسئولان شهرستان گراش برگزار شد. مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این جلسه بر اجرای طرح توسعه شهرک صنعتی گراش تأکید کرد و گفت: با توجه به استقبال سرمایه گذاران و واگذاری بخش زیادی از اراضی صنعتی این شهرک صنعتی، طرح توسعه آن از طریق الحاق اراضی مجاور، ضروری است.
احد فتوحی افزود: با توجه به ظرفیت‌های شهرستان در جذب سرمایه گذار، به ویژه سرمایه گذاران ایرانی مقیم حاشیه خلیج فارس، ضروری است در افق بلندمدت توسعه شهرستان، ظرفیت کنونی شهرک صنعتی که در حال تکمیل است، افزایش یابد تا جواب گوی سرمایه گذاران باشیم. وی افزود: هم اکمون طرح توسعه 16 هکتاری از طریق الحاق اراضی مجاور در دست اقدام است که امیدواریم با حمایت دستگاه‌های اجرایی شهرستان هرچه سریع تر انجام شود. مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه از فراهم بودن زیرساخت‌ها برای جذب سرمایه گذار در شهرک صنعتی گراش خبر داد و گفت: برای ارائه بهتر و مناسب خدمات به صنعتگران، بر اساس قانون باید امور راهبری این شهرک صنعتی به شرکت خدماتی واگذار شود. وی افزود: در این زمینه 3 نفر از صنعتگران مستقر به عنوان اعضای مؤسس شرکت خدماتی تعیین تا کار ثبت شرکت خدماتی و سپس انتخابات هیئت مدیره از بین سهامداران انجام شود. فتوحی با بیان اینکه تمامی زیرساخت‌ها برای استقرار واحد‌های صنعتی در این شهرک صنعتی ایجاد شده است، گفت: شهرک صنعتی گراش دارای امکانات زیربنایی نظیر آب، برق گاز و تلفن است و متناسب با استقرار سرمایه گذاران سایر امکانات زیربنایی نیز در آن ایجاد خواهد شد. فتوحی در ادامه با بیان اینکه این شهرک صنعتی دارای چاه آب است که این آب به علت سختی بالا برای شرب مطلوب نیست، خواستار پیگیری نماینده شهرستان به منظور تخصیص صنعت از خط انتقال آب شرب که متعلق به آبفاست، شد. وی در ادامه از سرمایه گذاران خواست با توجه به ظرفیت‌های موجود در شهرستان گراش و نیز وضعیت مناسب زیرساختی در این شهرک صنعتی و اختصاص مشوق‌های سرمایه گذاری از این فرصت برای ایجاد واحد‌های تولیدی و اشتغال پایدار صنعتی در این شهرستان استفاده کنند. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با بیان اینکه شهرک صنعتی گراش با مساحت 40هکتار دارای 23 هکتار اراضی صنعتی است، گفت: در حال حاضر 58 قرارداد با سرمایه گذاران برای ایجاد واحد‌های تولیدی و صنعتی منعقد شده که از این تعداد 12 واحد با اشتغال زایی 110 نفر در مرحله بهره برداری است. وی تصریح کرد: تاکنون 16 هکتار از اراضی صنعتی این شهرک صنعتی به متقاضیان واگذار شده است و با توجه به واگذاری سایر اراضی باقیمانده در آینده ای نزدیک، لزوم اجرای طرح توسعه این شهرک صنعتی ضروری است. وی همچنین بر فسخ اراضی راکد این شهرک صنعتی تأکید کرد و گفت: قراردادهای راکد سال 94 و قبل از آن در دستور کار برای فسخ قرار دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی