[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

قانون کار نیازمند بازنگری است، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از ایرادهای کشور این است که برخی مدیران و صاحب منصبان، در جایگاه واقعی خود قرار ندارند؛ اگر افراد در جای خود باشند، کشور و مردم دچار مشکل نمی‌شوند.
علیرضا پاک فطرت در جلسه مجمع نیک اندیشان حامی مهارت، اشتغال و کارآفرینی و هیئت مدیره مجمع خیرین استان فارس گفت: فقدان مدیریت صحیح و نبودن افراد شایسته در برخی از مدیریت‌ها، باعث شده تا دست دلال‌ها و واسطه‌ها در تمام امور کشور باز باشد. به گزارش ایسنا به نقل از دفتر نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس، پاک فطرت گفت: دلالان نیاز به سرمایه و سواد ندارند؛ بلکه با رابطه بازی و حرافی کارهای خود را پیش می‌برند. سود اصلی در هر کاری نصیب همین دلالان می‌شود؛ دلالی به کاری پرمنفعت بدل شده که هیچ ضرر و آسیبی را متوجه شخص دلال نمی‌کند.
پاک فطرت گفت: یکی از عوامل تشدید بیکاری‌ها در کشور، دانشگاه‌هایی است که فوج فوج فارغ التحصیلانی فاقد مهارت مناسب روانه جامعه می‌کنند؛ لذا باید دانشگاه‌ها، به ویژه دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای، در شیوه‌های تدریس تغییراتی ایجاد کنند تا دانشجویانی کاربلد و متعهد به کار تربیت کرده و آموزش دهند.
نماینده اول مردم شیراز و زرقان در مجلس گفت: در استان فارس و خصوصاً شهر شیراز تعداد بسیار زیادی اتباع بیگانه بازار کار را اشغال کرده اند. اگر ما فرهنگ کار و تلاش را در کشور و استان و شهرمان ترویج کرده بودیم امروز شاهد این همه جوان جویای کار نبودیم.
وی با بیان اینکه «کار هست اما آدمی که کار را انجام بدهد نیست»، تأکید کرد: ما باید به جای ماهی دادن به افراد، ماهی گیری را به آنان یاد بدهیم. این شیوه مرسوم سالیان اخیر را که هر جویای کاری، کار را فقط پشت میزنشینی و راحت طلبی بداند، باید منسوخ کرد و برچید.
پاک فطرت گفت: بسیاری از نیازمندان و مستمری بگیران تحت پوشش ادارات و مراکز حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی و خیریه‌ها که ما به دریافت پول و کمک غیرنقدی و نقدی عادتشان داده ایم، در واقع نیاز به کار دارند؛ کارشان که درست شود از دریافت کمک‌های ناچیز هم بی نیاز می‌شوند.
این نماینده مجلس همچنین با قدردانی از کارآفرینان و خیران این بخش، گفت: متأسفانه امروز تولید کننده تشویق نمی‌شود و ما به جای حمایت از تولید کننده دست دلال‌ها را باز گذاشته ایم و سود اصلی از بازار کسب و کار را همین دلال‌ها می‌برند؛ بی آنکه بخواهند اندک زحمت و سختی به خود دهند و تازه مورد احترام هم هستند! این عضو کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: قانون کار در کشور ما اشکالات زیادی دارد و لذا اول باید قانون کار اصلاح و بازنگری شود. وزرای اقتصادی دولت هم باید آدم‌هایی کاری و اجرایی باشند، نه سیاسی و حزبی و مدیران اجرایی هم باید آدم‌هایی نخبه و متخصص در کار خود باشند، نه صرفاً سیاسی و کارنابلد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی