[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

نماینده ولی‌فقیه در فارس: نقشه مهندسی فرهنگی فارس تا سال آینده عملیاتی شود، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: ضرورت دارد که نقشه مهندسی فرهنگی استان مراحل تدوین را به سرعت طی کند و تا سال آینده عملیاتی و اجرایی شود.
به گزارش ایرنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در شیراز افزود: سند مهندسی فرهنگی فارس در واقع برشی از سند مهندسی فرهنگی ملی است که به عنوان نقشه راه چهارچوب‌هایی برای آن تبیین شده است. وی با بیان اینکه این سند باید متناسب با نیازهای منطقه‌ای اجرایی و عملیایی شود، ادامه داد: از آنجا که برنامه‌ریزی و هدف گذاری فرهنگی بدون دخالت مجریان فرهنگی تأثیرگذار نیست، بنابراین نمی‌توانیم بگوییم که بدون حضور این عوامل آن را برنامه ریزی و اجرایی می‌کنیم.
آیت‌الله دژکام بیان کرد: برای پیشبرد اهداف سند مهندسی فرهنگی باید همه هم فکر و همدل شویم و اگر چنین شود و همه آنچه را که در اختیار داریم برای عملیاتی شدن آن به کار گیریم، دیگر نیازی به دستور از بالا نیست. نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، ضمن تأکید بر لزوم عبور از حد کلی گویی در بحث سند مهندسی فرهنگی گفت: در این زمینه باید متناسب با علم و دانش پیش برویم و نسبت به نقشه مهندسی فرهنگی اطلاعات لازم را داشته باشیم.
وی از اعضای شورای فرهنگ عمومی فارس و شهرستان‌ها خواست که سند مهندسی فرهنگی استان را به دقت مطالعه و نظرات خود در خصوص این سند را به شورای فرهنگ عمومی اعلام کنند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس هم گفت: سند مهندسی فرهنگی می‌تواند نقشه راهی برای حرکت مؤثر در حوزه فرهنگ هم صدا با راهبردهایی که در شورای فرهنگ عمومی تعیین شده باشد.
صابر سهرابی افزود: به خاطر اهمیت این نقشه فرهنگی استان، امیدواریم همه تلاش کنند که نظرات تأثیرگذار و بومی ساز هر منطقه توسط رؤسای شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌ها برای لحاظ کردن در نقشه مهندسی فرهنگ عمومی استان اعلام شود.
وی بیان کرد: راهبردهای نقشه مهندسی فرهنگی استان بر اساس چهارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی و اهدافی که برای پیاده سازی فرهنگ در جامعه تعیین می‌شود تدوین شده است. سهرابی اظهار داشت: از جمله راهبردهای نقشه مهندسی فرهنگی استان می‌توان به معنویت، سبک زندگی ایرانی اسلامی، خانواده متعالی، اتحاد ملی و انسجام اسلامی، فرهنگ اقتصاد مقاومتی، عدالت همه جانبه و هنر متعالی، جلوه فرهنگی انقلاب اسلامی و فرهنگ مدیریت ولایی و جهادی اشاره کرد.
وی ادامه داد: پیشنهاد نقشه مهندسی فرهنگی استان اسفندماه پارسال مطرح شد و با توجه به نقشه فرهنگی که در کشور تصویب و به سراسر کشور اعلام شده بود، در استان فارس نیز با تأکید و پیگیری امام جمعه به نتیجه رسید و بر اساس اسناد بالادستی برش استانی نقشه فرهنگی تدوین شد. سهرابی گفت: بعد از جلسات متعدد اتاق فکر شورا، برش استانی به شکل پیشنهادی تنظیم و تدوین و پس از تأیید رئیس شورای فرهنگ عمومی به سراسر استان ارسال شد تا با نظرات و جمع‌بندی همه افراد تأثیرگذار بررسی شود و پس از تصویب شورای فرهنگ عمومی استان در سطح ملی نیز به تصویب برسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی