[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

شهردار شیراز: مسیرهای ورزشی سلامت شهروندان را تضمین می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

 شهردار شیراز پروژه مسیر دوچرخه سواری پارک کوهستانی نور را فرصتی برای حضور شهروندان در فضای شهر دانست و گفت: این مسیر به طول دو کیلومتر در دامنه‌های کوه نور مشرف به دروازه قرآن در حال اجراست و تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد.
به گزارش شیرازنوین، حیدر اسکندرپور در بازدید از پروژه‌های شهرداری منطقه سه شیراز افزود: شهروندان به دلیل نوع ساخت و سازها و توسعه زندگی آپارتمان نشینی به فضاهای عمومی نیاز دارند؛ از این رو تلاش داریم در دامنه کوه‌های اطراف شیراز این امکان را برای مردم فراهم کنیم و پروژه مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی کوهستانی نور می‌تواند این فرصت را برای شهروندان فراهم کند.
وی درخصوص فضای سبز و منظرگاه زیبای پارک کوهستانی نور اضافه کرد: خوشبختانه شهرداری شیراز در سال‌های گذشته اقدام به کاشت درخت و ایجاد فضای سبز در این منطقه کرده است.
شهردار شیراز در بازدید از پیاده راه سلامت شهرک رکن آباد گفت: این پیاده راه در فضایی به مساحت 6 هزار مترمربع و در راستای رویکرد انسان محوری و توسعه فضاهایی برای ورزش و سلامتی شهروندان ساکن در این منطقه درحال اجراست.
اسکندرپور در بازدید از شهرک زیباشهر و همچنین در گفت‌وگو با تعدادی از ساکنان و اهالی این منطقه و بررسی درخواست‌ها و مشکلات آنها تأکید کرد: باید تلاش کنیم منظر ورودی شهر در شان شیراز باشد و در همین راستای پروژه‌های مختلفی در این محدوده اجرا می‌شود.
وی پارک خورشید کلاه را یکی از پروژه‌های خوب زیباشهر عنوان کرد و افزود: این بوستان به مساحت ۱۵ هزار مترمربع در حال احداث است و تلاش داریم آن را در دهه فجر افتتاح کنیم.
شهردار شیراز اضافه کرد: ضلع جنوبی زیباشهر یک پیست دوچرخه کوهستان نیز احداث شده که از منطقه ۶ شهرداری آغاز می‌شود و تا این دامنه‌ها امتداد می‌یابد و باید علائم و محدودیت‌های لازم برای ممنوعیت ورود خودرو انجام شود تا شهروندان بتوانند با ایمنی بیشتر از این پروژه استفاده کنند.
اسکندرپور در انتها تأکید کرد که تلاش می‌کنیم در همه شهر متناسب با نیازهای آن محدوده برنامه‌های توسعه ای و ارتقای فضاهای شهری را اجرا کنیم.
کریم شکوهیان شهردار منطقه ۳ شیراز نیز در خصوص پیست دوچرخه سواری کوه نور گفت: این پروژه بستری را فراهم می‌کند که شهروندان بتوانند به صورت پیاده روی و دوچرخه سواری به کوهستان نور که منظر زیبایی به شهر دارد، استفاده کنند.
شکوهیان همچنین در بازدید از پروژه فضای شهری باباکوهی که با حضور شهردار شیراز انجام شد، افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان در فضایی به مساحت ۱۷ هزار مترمربع در حال احداث است و تلاش داریم در هفته شیراز به بهره برداری برسد.
وی اضافه کرد: فضای شهری و پیاده راه باباکوهی با دارا بودن پنج هزار مترمربع فضای سبز، سه غرفه ارائه صنایع دستی و غذاخوری، پیاده روی، دوچرخه سواری، آب نما، فضای سبز و محل‌های نشیمن فضایی دلنشین برای استفاده شهروندان فراهم می‌کند.
براساس این گزارش، دیروز یکشنبه ۲۱ دی ماه حیدر اسکندرپور شهردار شیراز، به همراه سعید نظری عضو شورا و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه سه و کریم شکوهیان شهردار منطقه سه شیراز از پروژه‌های پیاده راه سلامت شهرک رکن آباد، المان ورودی شهر شیراز جنب تقاطع غیرهمسطح شهید اسکندری، بوستان خورشیدکلاه و مسیر دوچرخه سواری زیباشهر، مسیر دوچرخه سواری کوه نور و پروژه فضای شهری باباکوهی بازدید کردند.
اولین پیاده راه سلامت در محدوده منطقه سه شیراز در شهرک رکن آباد احداث می‌شود. این پروژه در فضایی به مساحت ۶ هزار متر مربع در بولوار تلاش غربی با اعتبار ١١ میلیارد و ٧٠٠ میلیون ریال احداث می‌شود. کف سازی، محوطه سازی، موزائیک فرش و محلی برای استراحت شهروندان از آیتم‌های اصلی اجرای این پروژه است.
پروژه سامان دهی و زیباسازی المان ورودی شمالی شهر شیراز جنب تقاطع غیرهمسطح شهید اسکندری ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. طراحی این المان برگرفته از معماری سنتی ایران و سعدیه است و با حکاکی اشعار سعدی روی جداره آن تکمیل می‌شود. پارک خورشید کلاه در ورودی شهرک زیباشهر با مساحت ۱۵ هزار مترمربع در حال احداث است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی