[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

احداث شهرک دارویی در بیضا، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از آغاز عملیات اجرایی تسطیح و زیرسازی فاز اول شهرک صنعتی دارویی بیضا خبر داد و گفت: این طرح با اعتباری افزون بر 20میلیارد ریال آغاز شده و سایر طرح‌های عمرانی نیز در مرحله برآورد و انتخاب پیمانکار است و به زودی اجرایی می‌شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی در بازدید نماینده مردم بیضا و سپیدان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار و برخی مسئولان شهرستان بیضا از شهرک صنعتی دارویی بیضا گفت: پیش از این نیز مراحل نقشه برداری تهیه زون‌های تخصصی و ارزیابی‌های فنی و زیست محیطی با اعتبار 10میلیارد ریال انجام شده است.
وی گفت: زیرساخت‌های این شهرک صنعتی در فاز اول در زمینی به مساحت 200 هکتار ایجاد خواهد شد که در فازهای توسعه مساحت آن به بیش از ۴۰۰ هکتار خواهد رسید.
فتوحی افزود: این شهرک صنعتی از مصوبات هیئت دولت است که در آن بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی مستقر خواهند شد که پیش بینی می‌شود در این واحدها برای افزون بر 5 هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد شود. وی با بیان اینکه رویکرد اصلی ایجاد این شهرک صنعتی، استقرار صنایع مرتبط با دارویی و تجهیزات پزشکی و نیز فراوری گیاهان دارویی است، گفت: در برخی از زون‌های این شهرک نیز بر اساس ضوابط استقرار واحدهای صنعتی، سایر صنایع مستقر خواهند شد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه بر اساس قانون دستگاه‌های خدمات رسان مکلف به تأمین زیرساخت‌ها تا ورودی شهرک‌های صنعتی هستند، گفت: در این زمینه باید دستگاه‌های متولی نظیر آب، برق، گاز و مخابرات خدمات خود را تا ورودی شهرک صنعتی ارائه کنند و تا شرکت شهرک‌های صنعتی بتواند به موقع و با اجرای پروژه‌های داخل شهرک صنعتی، آن را آماده واگذاری کند و در این زمینه اعتبارات مناسبی برای سال جاری تخصیص یافته است.
در این بازدید نماینده مردم شهرستان‌های بیضا و سپیدان در مجلس شورای اسلامی نیز بر ضرورت تسریع در راه اندازی این شهرک صنعتی تأکید کرد و گفت: در این زمینه در سطح استانی و ملی پیگیری‌های لازم برای اختصاص اعتبارات و تأمین زیرساخت‌ها انجام می‌شود.
محسن علیزاده افزود: به زودی جلسه ای در استانداری با حضور دستگاه‌های اجرایی برگزار و در زمینه تأمین آب و برق و گاز این شهرک صنعتی تصمیم گیری خواهد شد.
وی همچنین بر پیگیری تسریع در احداث جاده بیضا به رامجرد که از مجاورت شهرک صنعتی نیز عبور می‌کند، تأکید کرد.
همچنین مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نماینده مردم بیضا و سپیدان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار و برخی مسئولان شهرستان بیضا از ناحیه صنعتی تل بیضا بازدید و با حضور در مجتمع تولید صنایع غذایی در این شهرک صنعتی به بررسی مشکلات موجود پرداختند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گفت: آماده واگذاری ناحیه تل بیضا به صنعتگران مستقر در آن در قالب تشکیل شرکت خدماتی هستیم. مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین در بازدید از شهرک صنعتی ملوسجان در بیضا افزود: شهرک صنعتی ملوسجان از شهرک‌های صنعتی تقاضامحور استان است و به دلیل واگذاری اغلب اراضی این شهرک صنعتی کار توسعه شهرک در دستور کار است و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال اراضی قابل واگذاری این شهرک را افزایش داده و به مرحله واگذاری برسانیم.
فتوحی در ادامه زیرساخت‌های شهرک صنعتی ملوسجان را مناسب ارزیابی کرد و گفت: این شهرک دارای تمامی زیرساخت‌های سرمایه گذاری است و واحد‌های برجسته ای در آن استقرار دارند.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس همچنین بر پیگیری مسائل و مشکلات واحد‌های صنعتی مستقر در این شهرک صنعتی تأکید کرد. فتوحی افزود: شهرک صنعتی ملوسجان با مساحت 337 هکتار از شهرک‌های مهم صنعتی در فارس است که دارای تمام امکانات زیربنایی و خدماتی است و 95درصد از اراضی آن به صنعتگران واگذار شده است. وی تصریح کرد: از 71 قرارداد منعقد شده در این شهرک صنعتی 37 واحد صنعتی با اشتغال‌زایی حدود 800 نفر در مرحله بهره برداری است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی