[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۰
  • دوره جدید

کوفته عدس، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 10 نفر
روغن زیتون3 قاشق غذا خوری 
پیاز۱ عدد 
سیر۸ حبه 
جعفری یک چهارم  پیمانه 
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذا خوری 
پنیر پارمزان۵ قاشق غذا خوری 
نمک دریایی به میزان لازم 
آرد سوخاری۱ قاشق غذا خوری 
عدس۱ و یک دوم پیمانه
ادویه کاری به میزان لازم 
آب۲ قاشق غذا خوری 
نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه:
مرحله اول:
برای تهیه کوفته عدس ابتدا عدس ها را شسته و درون قابلمه مناسبی قرار داده و درون قابلمه آب بریزید به طوری که به اندازه یک بند انگشت بر روی سطح عدس ها آب فرا بگیرد، قابلمه را بر روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید و برای این که عدس ها کمی طعم‌دار شوند یک قاشق غذا خوری روغن زیتون به همراه کمی نمک و فلفل به عدس خود اضافه کرده و اجازه دهید عدس شما کاملاً پخته و آب آن کاملاً تبخیر شود، برای این که بفهمید عدس شما کاملاً پخته شده یک دانه عدس را با دو انگشت شصت و اشاره خود گرفته و فشار دهید، اگر عدس  به راحتی  بین انگشتان شما له شد نشان دهنده این است که عدس شما کاملاً پخته شده است در غیر این صورت مدت زمان بیش تری باید بپزد. بعد از این که عدس ها پخته شدند شعله زیر قابلمه را خاموش کرده و اجازه دهید عدس‌ها خنک شوند.
پیاز و سیر را پوست گرفته و بشویید و در ظروف جداگانه به صورت نگینی خرد کنید، تابه تفلون یا نسوز مناسبی انتخاب کرده و درون تابه یک قاشق غذا خوری  روغن بریزید، تابه را بر روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید، کمی صبر کنید تا روغن درون تابه گرم شود سپس پیازهای خرد شده را درون تابه ریخته و به همراه روغن خوب تفت دهید بعد از اینکه پیازها کمی نرم شدند سیرهای خرد شده را نیز درون تابه ریخته و به همراه پیازها سرخ کنید، بعد از این که پیاز و سیر شما کاملاً سرخ طلایی شدند تابه را از روی شعله بر دارید،  جعفری ها را نیز پاک کرده و بشویید و درون آبکشی قرار دهید تا آب اضافی آن ها خارج شود. 
مرحله دوم:
 بذر کتان به همراه دو قاشق غذا خوری آب را درون غذا‌ساز ریخته و کاملاً با یکدیگر مخلوط کنید، سپس عدس پخته شده، پیاز و سیر سرخ شده، جعفری، مقداری کمی نمک، فلفل و ادویه کاری را به همراه پنیر رنده شده پارمزان، یک قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی و یک قاشق غذا خوری آرد سوخاری را درون غذا ساز ریخته و کاملاً با یکدیگر ترکیب کنید، سپس مایه کوفته را درون ظرف مناسبی ریخته و با دست کمی ورز دهید تا چسبندگی لازم را پیدا کند اگر احساس کردید مایه شما چسبندگی لازم را ندارد مقدار کمی آرد سوخاری به آن اضافه کنید و به اندازه یک گردو کمی بزرگ تر با دست از مایه کوفته برداشته و با دست کمی گرد کرده و درون سینی بچینید، به همین ترتیب بقیه کوفته های خود را درست کنید.
نکته: مایه کوفته عدس علاوه بر این که نرم و لطیف می باشد اما هنگام شکل دادن به آن ممکن است ترک بخورد بنابراین درون کاسه آب ریخته و مرتب دست خود را مرطوب کنید تا از ترک خوردن کوفته ها جلوگیری کنید. 
مرحله سوم:
در این مرحله فر را روشن کرده و بر روی دمای ۱۹۰ درجه سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود، درون تابه تفلون یا نسوزی یک قاشق غذا خوری روغن زیتون باقی مانده را بریزید، تابه را بر روی شعله با حرارت ملایم قرار دهید، کمی صبر کنید تا روغن درون تابه گرم شود، سپس کوفته ها را به آرامی درون تابه قرار داده و کمی تفت دهید تا رنگ کوفته کمی طلایی متمایل به قهوه ای شود. برای جابجایی کوفته ها درون تابه به آرامی تابه را تکان دهید و یا با قاشق به آرامی آن ها را درون تابه جابجا کنید، بر روی سینی فر کاغذ روغنی پهن کرده و کوفته ها را با کمی فاصله بعد از سرخ شدن بر روی سینی فر بچینید و حدود ده الی پانزده دقیقه کوفته ها را درون فر قرار دهید.
در این مرحله کوفته عدس شما کاملاً آماده است، می توانید آن را درون ظرف مناسبی ریخته و به همراه چاشنی های دلخواه سرو کرده و میل کنید. نوش جان
 نوش جان

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی