[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

کرونا زیر خاکستر است ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست معاونت درمان علوم پزشکی شیراز گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، ۳هزار و ۶۸ نفر جان باختند و ۴۵۸ نفر نیز در حال حاضر بستری هستند.
به گزارش مهر، دکتر اورنگ ایلامی بعد از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران از جان باختن ۵ هم استانی دیگر در اثر کرونا ویروس، طی ۲۴ ساعت خبر داد و مجموع جان باختگان این بیماری را از ابتدا تاکنون، ۳ هزار و ۶۸ نفر اعلام کرد. وی با اشاره به انجام ۵۶۴ هزار و ۶۲۱ مورد تست تشخیصی کرونا ویروس در آزمایشگاه‌های استان از ابتدای شیوع این بیماری تا روز بیست و یکم دی، از افزایش موارد ابتلا به ۱۶۳ هزار و ۶۹۲ نفر از ابتدای شیوع تاکنون خبر داد.
او با بیان اینکه هم اکنون ۴۵۸ بیمار مثبت یا مشکوک دارای علائم کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند، وضعیت سلامت ۸۳ نفر از این تعداد را وخیم گزارش کرد و گفت: این افراد هم اکنون در بخش‌های ICU بیمارستان‌های استان، تحت مراقبت‌های ویژه درمانی هستند.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه در ادامه با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از افزایش آمار بهبودیافتگان کووید ۱۹ در فارس به ۱۵۹ هزار و ۸۰ نفر خبر داد که از ابتدای شیوع بیماری تا کنون از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. دکتر ایلامی با اشاره به وضعیت کنونی کرونا که نسبت به گذشته سیر نزولی داشته است، افزود: اما لازم است به خاطر داشته باشیم این وضعیت پایدار نیست و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچون گذشته وجود دارد.
توصیه این پزشک عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این زمینه به عموم مردم استان، پایبندی به استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از حضور در دورهمی‌های خانوادگی و تجمعات، شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها بود و یادآور شد: وضعیت کنونی و کاهش آمارها می‌تواند شکننده باشد و در صورت ساده انگاری‌ها، با موج جدیدی از بیماری مواجه شویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی