[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

احداث کمربند حفاظتی پیرامون اراضی سد درودزن، روزنامه شیراز نوین

در راستای پیشگیری از حفر مجدد چاه‌های غیرمجاز، رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن پیگیری مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال در این خصوص بر اجرای احداث کمربند حفاظتی پیرامون اراضی پایین دست دریاچه سد درودزن تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس، حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی با بیان اینکه اجرای این کمربند حفاظتی از تجاوز مجدد افراد سودجو به این اراضی حاصلخیز جلوگیری خواهد کرد، گفت: یکی از مشکلات اراضی اطراف سد درودزن وجود چاه‌های غیرمجاز در این اراضی است که متأسفانه تأثیر مخربی در میزان آب دریاچه دارد.
وی با اشاره به اینكه پس از اقدامات مستمر طی چندین مرحله بخش عمده ای از چاه‌های غیرمجاز منطقه با همکاری دستگاه‌های ذی ربط مسلوب المنفعه شد، گفت: استفاده مجدد از چاه‌های مسلوب شده و همچنین حفر چاه‌های جدید غیرمجاز یکی از معضلات منطقه در فصول کشت برنج است كه با اجرای طرح احداث کمربند حفاظتی در این اراضی دست سوءاستفاده کنندگان از منابع ملی از حقوق بیت المال کوتاه خواهد شد. نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با اشاره به اینکه استان فارس به لحاظ وجود چاه‌های غیرمجاز زیاد و همچنین برداشت‌های غیرمجاز از چاه‌های دارای مجوز بیشترین لطمات را شاهد بوده است، گفت: مسئله آب در استان فارس جز با همدلی و همکاری نزدیک سازمان‌ها و نهادها و مشارکت همه جانبه سازمان‌های مردم نهاد و کنترل و اعمال مدیریت شدید در برداشت‌های آب، شدنی نیست.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی در پایان از مردم خواست ضمن احترام به قوانین و مقررات، حفظ و حراست از منابع آبی استان، اراضی ملی و زیست بوم‌های استان را مورد توجه قرار دهند و در صورت مشاهده تحرکاتی از سوی متصرفان، به مراجع ذی صلاح قضائی و انتظامی یا نهاد‌های متولی در استان اطلاع دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی