[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

۱۶۷ روستای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت پرسرعت متصل شدند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس از اتصال ۱۶۷ روستای بالای ۲۰ خانوار استان از ابتدای امسال به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت با جمعیتی بالغ بر ۱۴۶ هزار نفر خبر داد. به گزارش مهر، مهرداد سهرابی گفت: طبق ماده ۶۷ قانون برنامه ششم توسعه، وزارت ارتباطات باید در توسعه زیرساخت‌های خدمات الکترونیکی در مناطق محروم و روستایی سرمایه گذاری کند و امکان ارائه حداقل چهار خدمت اصلی دولت (سلامت، آموزش، کشاورزی و بانکی) را در ۸۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار فراهم کند.
وی تصریح کرد: با شیوع کرونا و افزایش مطالبات مردم برای اینترنت پرسرعت بویژه برای آموزش‌های مجازی، با تأکیدات و حمایت‌های وزیر ارتباطات نهضتی در حوزه ارتباطات کشور به راه افتاد تا دسترسی لازم برای تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت فراهم شود.
سهرابی با اشاره به وسعت فارس و تعدد روستاها، گفت: توسعه ارتباطات روستایی در نقاط مختلف استان نیازمند حمایت‌هایی بود که در این بخش نیز با پیگیری و مساعدت استاندار فارس، نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و همچنین همکاری‌هایی که دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای رفع موانع توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان داشتند از جمله شرکت توزیع برق، اداره راهداری، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و نیروی انتظامی استان، تعامل خوبی در این بخش انجام شد. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس همچنین با تأکید بر اینکه کمبود تجهیزات به علت شرایط تحریم‌های اقتصادی، روند توسعه را با سختی و کندی مواجه کرده است، اظهار کرد: علی‌رغم این مشکلات از ابتدای سال تا یک ماه قبل دسترسی ۱۱۲ روستای بالای ۲۰ خانوار در ۲۵ شهرستان استان با جمعیت ۱۱۱ هزار و ۳۸۹ نفر شامل ۳۲ هزار و ۱۴۹ خانوار روستایی استان به شبکه ملی اطلاعات فراهم شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی