[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

خط و نشان فجر برای مدعیان، روزنامه شیراز نوین

      میثم محجوبی- شیراز نوین
لیگ دسته اول فوتبال ایران عصر دیروز با برگزاری ۹ دیدار هفته نهم خود را پشت سر گذاشت. 
در مهم ترین بازی این هفته و در ورزشگاه پارس شیراز  تیم فجرشهید سپاسی میزبان کلوان بندر انزلی بود و با دو گلی که در آخرین ثانیه های هر نیمه به ثمر رساند، سه امتیاز حساس و مهم را به حساب خود واریز کرد.
علی اصغر کلانتری برای این مسابقه این نفرات را در ترکیب اصلی تیمش قرار داده بود: وحید عزیزی، محمد امینی، محمد قنبری، امیرحسین صدقی، رحیم آلبوغبیش، امیر شبانی، دانیال کردستانی، فرزان دانا،سعید  زارع، میلاد احمدی و محمد کاظمی.
در سوی مقابل نیز مازیار زارع از مبین عشایر، مهدی هاشمی نژاد، مهیار زحمتکش، عیسی پرتو، میلاد محسنی، رسول ناصربخت، آرمین انبساطی، محمد حسین پور، میعاد یزدانی، خشایار زبرجد و محمد مهری در ترکیب سفید پوشان ملوان استفاده کرده بود.
در نیمه نخست بازی چندان با کیفیتی را از دو تیم شاهد نبودیم اما فجر تیم برتر میدان بود و چند موقعیت نسبی گلزنی هم ایجاد کرد. ابتدا در دقیقه 15 ضربه آزاد دانیال کردستانی را مبین عشایر به سختی راهی کرنر کرد. در دقیقه 25 حرکت ترکیبی قشنگ بازیکنان فجر با ارسال دانیال کردستانی همراه شد اما ضربه سر کاظمی به خوبی به توپ برخورد نکرد و این فرصت هم از دست رفت.
یک دقیقه بعد، پاس محمد کاظمی به فرزان دانا رسید و او در موقعیتی خوب، توپ را به پای مدافع ملوان کوبید.در دقیقه 35 نخستین کارت زرد مسابقه نصیب محمد مهری مهاجم ملوانان شد. 
نخستین موقعیت نسبی تیم ملوان در دقیقه 38 شکل گرفت و شوت خشایار زبرجد با اختلاف از روی دروازه فجرسپاسی به بیرون رفت.
در دقیقه 44 رحیم آلبوغبیش هافبک طراح فجری ها آسیب دید و از زمین مسابقه خارج شد. به جای او حمید نعمتی وارد زمین شد. در حالی که بازی به وقت های تلف شده رسیده بود، حرکت عالی میلاد احمدی در محوطه جریمه ملوان، با پاس او به محمد کاظمی همراه شد. ضربه کاظمی را مبین عشایر دفع کرد و در بازگشت، فرزان دانا دروازه خالی را گشود تا فجر با پیروزی یک بر صفر راهی رختکن شود.
در ابتدای نیمه دوم، مازیار زارع دست به سه تعویض همزمان زد تا تغییری در سر و شکل تیمش ایجاد کند. مشخص بود که او از نحوه بازی راضی نیست. اما باز هم این فجر بود که نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و در دقایق 47 و 50 دو ارسال از محمد امینی از جناح چپ نزدیک بود به گل دوم فجر تبدیل شود. ابتدا پاس زمینی او به پای مدافع ملوان برخورد کرد و به شکل خطرناکی به کرنر رفت و سپس سانتر بی نقص امینی، با ضربه سر فرزان دانا همراه شد اما باز هم از کنار دروازه به بیرون رفت.
پس از این دو موقعیت، فجری ها به طور کامل عقب نشستند و ملوان بود که جلو کشید. اما هیچ گاه نتوانست خطر جدی روی دروازه وحید عزیزی ایجاد کند. در دقیقه 73 یک ارسال از جناح راست روی دروازه فجر می رفت خطرساز شود اما توپ پس از برخورد با مدافعان به وحید عزیزی رسید.  روی این صحنه ملوانی ها اعتقاد داشتند توپ با دست مدافع برخورد کرده اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.
برتری یک گله فجر تا دقایق پایانی ادامه داشت. در دقیقه 84 ضربه آزاد دانیال کردستانی را مبین عشایر به سختی و در دو مرحله مهار کرد. در دقیقه 88 علی اصغر کلانتری دومین تعویضش را انجام داد و میلاد بابایی را به جای محمد کاظمی وارد زمین کرد. 
در حالی که شش دقیقه وقت تلف شده برای نیمه دوم در نظر گرفته شده بود، فرزان دانا با پاس طلایی خود، میلاد احمدی را با دروازه بان ملوان تک به تک کرد و او هم با یک بغل پای زیبا دروازه را گشود.
بدین ترتیب فجرسپاسی دو بر صفر ملوان بندرانزلی تیم دوم جدول را شکست داد و با 16 امتیاز در رتبه چهارم قرار گرفت.
در کنفرانس خبری پس از مسابقه، مازیار زارع سرمربی ملوان به برتری فجر اشاره کرد و آنها را لایق پیروزی دانست. کلانتری هم از نحوه بازی شاگردانش ابراز رضایت کرد و این پیروزی را به روح شهید سپاسی و مرحوم محمود یاوری تقدیم کرد.
در دیگر دیدار مهم دیروز، قشقایی هم نتیجه مطلوبی کسب کرد. تیم قشقایی که به اهواز رفته بود تا با تیم صدرنشین استقلال خوزستان دیدار کند، این تیم را با نتیجه تساوی بدون گل متوقف کرد. بدین ترتیب قشقایی هفت امتیازی شد و به  رتبه شانزدهم سقوط کرد، اما استقلال خوزستان صدر جدول را به مس کرمان تقدیم کرد.
مس دیروز با دو گل تیم پارس جنوبی جم را شکست داد و با 18 امتیاز به صدر جدول صعود کرد. دیدار تیم های شهرداری آستارا و آرمان گهر سیرجان با تساوی بدون گل پایان یافت. هوادار تهران هم دو بر یک رایکای بابل را شکست داد. گل ریحان البرز در زمین خود با سه گل مغلوب خیبر خرم آباد شد، خوشه طلایی ساوه سه بر یک استقلال ملاثانی را شکست داد. نود ارومیه در زمین خود با دو گل به بادران تهران باخت و دیدار شاهین بوشهر و چوکای تالش با تساوی بدون گل به پایان رسید.
هفته دهم لیگ دسته اول فوتبال ایران دوشنبه هفته آینده انجام می شود. فجر در تالش به مصاف چوکا می رود و قشقایی در شیراز میزبان نود ارومیه خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی