[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

آباده میزبان شهید گمنام دوران دفاع مقدس است ، روزنامه شیراز نوین

 کریم آمالی- گروه شهرستان‌ها- آباده
 فرماندار آباده گفت: در ایام شهادت حضرت زهرا(س) شهرستان آباده میزبان شهید گمنام خواهد بود.  نیک مرام در جلسه هماهنگی تدفین شهید گمنام در شهرستان آباده که درسالن اجتماعات شهید سلیمانی برگزار شد، با بیان این خبر که این شهرستان آماده میزبانی از شهید گمنام است، گفت: همزمان با ایام دهه فاطمیه پیکر پاک و مطهر ۱۵ شهید گمنام وارد استان فارس خواهند شد که یکی از این شهدای جلیل القدر در شهر آباده به خاک سپرده می‌شود.
وی افزود: شهرستان آباده از امروز چهارشنبه ۲۴ دی ماه میزبان این شهید والامقام خواهد بود و آیین استقبال از این شهید در شهر سورمق، دهستان بیدک و شهرهای صغاد، بهمن، ایزدخواست و دهستان خسروشیرین برگزار خواهد شد.
نماینده عالی دولت درشهرستان اظهار کرد: آیین تدفین این شهید گمنام دفاع مقدس روز یکشنبه ٢٨ دی ماه ٩٩ در محل دانشگاه آزاد اسلامی آباده با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.
نیک مرام با بیان اینکه این شهید در عملیات کربلای ۵ به درجه رفیع شهادت نائل آمده، تصریح کرد: عملیات کربلای ۵، نمایش ایمان و فداکاری بود و با رمز «یا زهرا(س)» آغاز شد و به‌ لحاظ‌ مقاومت‌ و جنگندگی‌ نیروهای‌ ایران‌ در شرایط‌ بسیار مشكل‌ و پیچیدگی‌ دژهای‌ مستحكم‌ دشمن، یكی‌ از بزرگ‌ترین‌ نبردهای‌ همه دوران‌ جنگ‌ تحمیلی‌ به شمار می‌رود.
نیک مرام با بیان اینکه در صورت عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مجدداً به وضعیت قرمز بازمی‌گردیم، افزود: در این شهرستان کلیه برنامه‌ها و آیین‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستور العمل‌های ستاد ملی کرونا انجام می‌پذیرد.
سرهنگ قره خانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه آباده نیز در ادامه با اشاره به برنامه‌های دهه فاطمیه و تدفین شهید گمنام اظهار داشت: ویژه برنامه شب‌های پرستاره، رژه موتوری و خودرویی، استقبال از شهید گمنام در شهرها، روستاها و برخی ادارات شهرستان، برگزاری مراسم احیا و... در این شهرستان در کنار مراسم تدفین شهید گمنام در شهرستان آباده برگزار می‌گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی