[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

فرار سرمایه‌ها شتاب گرفت، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید برای جذب نقدینگی و سرمایه‌های داخلی سیاست‌های تشویقی داشته باشد تا به جای خروج نقدینگی از کشور، در داخل سرمایه گذاری شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، علیرضا پاک فطرت عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، در خصوص افزایش خرید ملک در ترکیه توسط ایرانی‌ها، گفت: تلاطم در بازار مسکن و اقتصاد کشور موجب خروج بخشی از سرمایه‌ کشور شده است؛ چراکه مردم نمی‌توانند روی اموالشان حساب کنند و برای حفظ سرمایه‌هایشان اقدام به خرید خانه در خارج از کشور می‌کنند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: وجود برخی مقررات موجب شده بخشی از مردم از خرید خانه امتناع کنند؛ از طرفی تلاطم قیمت ارز و افت ارزش پولی کشور در یک سال اخیر انگیزه مردم را نسبت به سرمایه گذاری کاهش داده است؛ به طوری که بخشی از مردم برای حفظ دارایی‌های مالی خود، اقدام به خرید ملک در کشورهای خارجی کردند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در شرایط کنونی گزارش‌هایی درباره سرمایه‌گذاری مردم در بخش املاک کشورهایی مانند ترکیه، ارمنستان و آذربایجان مطرح شده است.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دولت باید برای جذب نقدینگی و سرمایه‌های داخلی سیاست‌های تشویقی داشته باشد تا به جای خروج نقدینگی از کشور، در داخل سرمایه گذاری شود.
پاک فطرت نسبت به پرریسک بودن سرمایه‌گذاری در کشورهای منطقه هشدار داد و افزود: دولت به ویژه وزارت امور خارجه باید نسبت به سرمایه گذاری و خرید ملک در کشورهای خارجی به مردم هشدارهای لازم را بدهد که متأسفانه در این زمینه کوتاهی کرده است؛ چراکه ممکن است با کوچک‌ترین تنش میان دو کشور سرمایه مردم بلوکه شده و امکان دسترسی به آن را نداشته باشند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی