[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

پول جلوی پیشگیری را گرفته است ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، سلیمان کرمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس، در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر و کارگروه فضای مجازی این شورا گفت: متأسفانه علی رغم تمام تلاش‌ها و هزینه‌هایی که شده است، نتیجه مطلوب و دلخواهی در زمینه پیشگیری از اعتیاد نداریم و بعضاً دچار روزمرگی شده ایم و همانند کارهای عادی دیگر با آن‌ها برخورد می‌کنیم که این اتفاق خوبی نیست.
وی با خاطرنشان کردن اینکه در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی کارهای زیادی انجام شده، گفت: ما نباید کارهایی که فقط جنبه مثبت دارند را برای مردم و مسئولین بالا دستی بیان کنیم؛ بلکه گزارشات ما باید تلفیقی از کارهای مثبت و اهبار و آمار منفی باشد و باید در نظر داشته باشیم که فقط کارهای مثبت خودمان را گزارش نکنیم. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: نگاه سیاسی داشتن به حوزه اجتماعی خطاست و این تفکر به دردی تبدیل شده که به جان جامعه مدیریتی ما افتاده و در تلاشیم سیاست زدگی را از حوزه آسیب‌های اجتماعی و مبارزه با اعتیاد جدا کنیم و دستگاه‌ها با هم افزایی و بدون هیچ حاشیه ای بتوانند کارهای خود را به خوبی انجام بدهند. کرمی در این جلسه که به میزبانی معاونت اجتماعی سپاه فجر برگزار شد، خطاب به دستگاه‌های متصدی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد گفت: از آفت‌هایی که به دستگاه‌های اجرایی سرایت کرده، مسئله معطل ماندن در مباحث مالی است؛ به گونه ای که وقتی گفته می‌شود فلان کار را انجام بدهید، در جواب می‌گویند: به ما بودجه را بدهید تا کار کنیم! در صورتی که خیلی از کارها نیاز به پول زیادی ندارد و با تغییر نگرش، هم افزایی و سپردن کارها به مردم، خیلی از امور عملیاتی می‌شود. وی با توجه به نقش خیرین در امور اجتماعی خاطر نشان کرد: شناسایی خیرین و دسته بندی آن‌ها و فرهنگ سازی برای ورود این عزیزان به مباحث اجتماعی، باید زمینه مقابله با مواد مخدر و پیشگیری و درمان اعتیاد را فراهم کرد.
کرمی در این جلسه، معاونت اجتماعی سپاه فجر را به عنوان دبیر کارگروه رسانه و فضای مجازی ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس معرفی کرد و از سایر دستگاه‌های عضو خواست به صورت هم افزا و هماهنگ اقدامات قرارگاهی منظم داشته باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی