[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

پرونده بافت، قضائی شد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، نشست پیشگیری از جرائم و آسیب‌های حوزه شهری از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس و با حضور ربیع اله قربانی قائم مقام دادگستری استان فارس، اسماعیل اکبری معاون اجتماعی و پیشگیری رئیس کل دادگستری استان، حمیدی معاون فرماندار و برخی از مسئولان اجرائی شیراز و همچنین کارشناسان و نخبگان حوزه شهرسازی برگزار شد. قائم مقام رئیس کل دادگستری استان فارس در این نشست عامل اصلی و بنیادین سامان دهی و توانمند سازی بافت‌های آسیب پذیر شهر را ایجاد مدیریت منسجم و یکپارچه در سطح محلات شهر، توجه به ظرفیت‌های محله ای و مشارکت‌های مردمی دانست و گفت: ستاد راهبری و مدیریت اشتغال محلات کم برخوردار به طور فعال این اهداف را دنبال نماید.
قربانی ضمن قدردانی از اقدامات، خلاقیت و ابتکارات معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به خصوص در زمینه پیشگیری از جرائم و آسیب‌های حوزه شهری تصریح کرد: یکی از آسیب‌های اجتماعی در بحث مدیریت شهری سکونتگاه‌های غیر رسمی حاشیه ای و بافت‌های فرسوده بوده که با توجه به شهرنشینی بدون برنامه ریزی، کنترل و نظارت شکل گرفته است. وی در ادامه افزود: تورم زمین و مسکن، عدم تعادلی توزیع ثروت و قدرت به توسعه بافت‌های غیررسمی دامن زده است که با توجه به این شرایط با محله‌های کم برخوردار در سطح حاشیه شهر مواجه هستیم.
قائم مقام رئیس کل دادگستری استان فارس خاطرنشان کرد: لازم است ستاد راهبردی مدیریت اشتغال محلات کم برخوردار این اهداف را دنبال نمایند و با هم فکری و هماهنگی لازم ضمن استفاده از نظریات نخبگان، کارشناسان و کارآفرینان با توانمندسازی محلات آسیب پذیر تا حد ممکن مشکلات و معضلات به وجود آمده را رفع، ترمیم و تعدیل نموده و از مشکلات جدید پیشگیری کنند.
قاضی قربانی بر توجه مسئولان به ترمیم بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی کلان شهر شیراز تأکید و توصیه کرد: نهادهای اداری و ضوابط موجود در اجرای برنامه‌ها از ظرفیت و مشارکت‌های مردمی استفاده کنند؛ چراکه مشارکت مردم در تدوین و اجرای طرح ضامن اجرا و موفقیت آن طرح خواهد بود. وی در این نشست تحقق توانمند سازی محلات را در گرو انسجام، وحدت و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرائی، انتظامی، قضائی و سازمان‌های مردم نهاد و همچنین ارتقای امنیت محلات از طریق پلیس محله محور و گشت‌های انتظامی دانست و تصریح کرد: ارتقای امنیت محلات سبب جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال برای ساکنان این محلات خواهد شد.
قائم مقام رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه شهرداری در توانمند سازی اقتصادی محلات نقش محوری و اساسی دارد گفت: برای موفقیت و توسعه محلات، همکاری و هماهنگی تمام نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی لازم و ضروری است و شهرداری نیز در توزیع عادلانه تقسیم ثروت درسطح محلات شهر داشته باشد.
قربانی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اشتغال محلات کم برخوردار به موضوع آموزش همگانی مردم نیز اشاره کرد و گفت: در تحقق اجرای طرح‌های محله محور آموزش همگانی مردم که سبب مشارکت پذیری، ارتباط و مسئولیت پذیری مردم محلات شود لازم است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی