[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

ما طبق قانون عمل می کنیم، روزنامه شیراز نوین

      میثم محجوبی- شیراز نوین
مسأله ممانعت از حضور خبرنگاران و عکاسان ورزشی شیراز در مسابقات ورزشی بانوان یکی از ابهامات اهالی رسانه در سال های اخیر بوده است.
در حالی که در شیراز از حضور اصحاب رسانه در مسابقات فوتبال و فوتسال لیگ برتر بانوان جلوگیری می شود، در سایر شهرها هیچ منعی برای چنین چیزی وجود ندارد. سرمربی تیم فوتبال بانوان نماینده فارس در لیگ برتر کشور می گوید: ما در هر جای کشور که مسابقه ای داشته ایم، چندین عکاس و خبرنگار آقا در کنار زمین حضور داشته اند. در همین بازی اخیر که در سیرجان هم داشتیم تعداد زیادی عکاس کنار زمین حضور داشت و حتی با خود من هم پس از بازی مصاحبه کردند، اما نمی دانم چرا در شیراز از این مسأله جلوگیری می کنند.
سال گذشته در مسابقات لیگ برتر فوتسال، حتی از حضور مدیرعامل باشگاه پارس آرای شیراز در دیدارهای خانگی جلوگیری می شد. مصطفی زارع مدیرعامل این باشگاه می گفت: در شهرهای دیگر چندین نفر از مسئولان بلندپایه به همراه مسئولان باشگاه در سالن حضور پیدا می کردند اما در شیراز حتی منِ مدیرعامل که تمام هزینه های تیم را به دوش می کشیدم، نمی توانستم مسابقات تیمم را تماشا کنم. با وجود اینکه این دختران در گرمای سالن با لباسی تماماً پوشیده بازی می کردند، اما نمی دانم دیگر چه دلیل اخلاقی برای جلوگیری از حضور ما وجود داشت. 
زارع در ادامه به صحبت های یکی از اعضای شورای شهر شیراز در توجیه این تصمیمات اشاره کرد که از بیان آن معذوریم.
در همین ارتباط با رئیس هیأت فوتبال استان فارس تماس گرفتیم تا علت این تناقض را جویا شویم اما غلامعلی هنرپیشه پاسخگوی تماس های چندباره ما نبود. سپس با سرپرست هیأت فوتبال شیراز تماس گرفتیم. استادیوم شهید دستغیب که بازی های تیم فوتبال بانوان نماینده شیراز در لیگ برتر در آن برگزار می شود در اختیار هیأت فوتبال است، اما محمدرضا حسینی می گوید : ما مشکلی با حضور خبرنگاران آقا در بازی های بانوان نداریم و این مسأله به طور کامل به حراست اداره کل ورزش و جوانان استان فارس مربوط می شود.
مجید اسماعیلی مسئول حراست اداره کل ورزش و جوانان استان فارس نیز در پاسخ به شیراز نوین گفت: ورود آقایان به مسابقات بانوان به طور کلی ممنوع است. متأسفانه در برخی شهرها این قانوان اجرا نمی شود و آنها باید پاسخگو باشند که چرا کار غیرقانونی انجام می دهند. ما مطابق دستورالعمل ها انجام وظیفه می کنیم.
به گزارش شیراز نوین، با توجه  به تعداد بسیار اندک خبرنگاران ورزشی خانم در شیراز، معمولاً بازی های ورزشی بانوان هیچ گونه پوشش خبری ندارد و بررسی و یافتن راهی برای حل این مشکل، لازم به نظر می رسد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی