[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

قانون جامع شهرسازی و معماری کشور پیگیری شود، روزنامه شیراز نوین

مهندس جواد بهادری در نشست تخصصی با معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی کشور گفت: موضوع تحقق کاربری‌های خدماتی و نتیجه بررسی قانون جامع شهرسازی و معماری کشور که از مدت‌ها در دستور کار این وزارتخانه است، پیگیری شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز، مهندس جواد بهادری معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز با حضور در شهر تهران به اتفاق معاونان شهرسازی و معماری شهرداری‌های کلان‌شهر، اصفهان، قم، کرج و اهواز نشستی تخصصی با خانم دکتر صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی و جمعی از مدیران آن حوزه آقایان دکتر کاظمیان، مهندس سرلک و مهندس چگینی برگزار شد و مسائل و مشکلات کلان‌شهرها در حوزه شهرسازی و معماری مطرح شد و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این نشست مهندس جواد بهادری به موضوعات خاص کلان‌شهر شیراز شامل مسائل مربوط به حریم اسکان غیررسمی، تعیین تکلیف سکونتگاه گویم در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، گود گویم، بافت تاریخی فرهنگی شیراز و موانع بازدارنده توسعه در این منطقه اشاره نمود.معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز لزوم توجه جدی به موارد طراحی شهری و کیفیت محیط شهری در طرح‌های توسعه شهری، شرح خدمات و رویکرد جدید در تهیه طرح‌های جامع شهری را عنوان کرد. در ادامه مهندس جواد بهادری موضوع تحقق کاربری‌های خدماتی و همچنین نتیجه بررسی قانون جامع شهرسازی و معماری کشور را که از مدت‌ها در دستور کار این وزارتخانه است، یادآور شد. معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نوع ساخت و ساز و ضوابط حاکم بر بافت فرسوده شهری می‌بایست متفاوت تر از سایر پهنه‌های شهر باشد، بر نقش تقویت شهرداری‌های کلان‌شهرها در کمیته سیما و منظر شهری تأکید نمود. وی در رابطه با جلساتی که مربوط به حریم شهر تهران تشکیل می‌گردد، عنوان کرد معاونان شهرسازی و معماری کلان‌شهرها حضور و مشارکت داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی