[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

طرح شهید سلیمانی تا مهار کامل کرونا ادامه دارد، روزنامه شیراز نوین

فرمانده سپاه فجر استان فارس با ارائه ارزیابی مثبت از اقدامات اجرایی شده در قالب طرح سردار شهید سلیمانی در کشور و فارس، بر لزوم تداوم برنامه‌های این طرح و گسترش بیشتر آن تا مهار کامل بیماری کووید ۱۹، تأکید کرد.
به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ یدالله بوعلی در جلسه قرارگاه طرح شهید سلیمانی استان فارس، ضمن درود به روح شهدای حریم و حرم و عرصه سلامت کشور و قدردانی از اقدامات اجرایی شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مقابله با شیوع کرونا در فارس، ابعاد مبارزه با این بیماری را بسیار گسترده خواند و افزود: مجموعه سپاه پاسداران، سازمان دهی ظرفیت‌های مردمی را بر عهده دارد و در حوزه‌های مختلف با کمک مردم حضوری مؤثر داشته که یک بخش آن مربوط به حوزه سلامت است. بوعلی اقدامات فراگیر و موفقیت استان در مقابله با کرونا را مرهون وحدت و انسجام بین مسئولان و مردم دانست و افزود: اقدامات مطلوب و گام‌های بلندی که در طرح شهید سلیمانی برداشته شد، حاصل برکت خون آن شهید بوده است.
فرمانده سپاه فجر استان فارس تأکید کرد: سپاه فجر با تمام امکانات در خدمت مردم است و افتخار می‌کند گامی برای رفع این مشکل در استان بردارد و هر کاری که به نفع مردم باشد انجام می‌دهد.
سرهنگ محمدرضا رجبی، معاون عملیات سپاه فجر استان فارس نیز در ادامه گزارشی از اقدامات سپاه فجر در مقابله با کووید ۱۹ و طرح شهید سلیمانی ارائه کرد. کنترل قرنطینه خانگی، اجرای گشت‌های ویژه، غربالگری، رفع آلودگی‌های محیطی، برپایی ایستگاه‌های سلامت، فرهنگ سازی و اقدامات رسانه ای از جمله محورهای مطرح شده در این گزارش بود.
رجبی در این گزارش به عملکرد تیم‌های حمایتی شامل بلوک‌های سازمان دهی شده، تیم‌های حمایتی سازمان دهی شده، خدمات حمایتی معیشتی، بهداشتی درمانی و اکسیژن تراپی پرداخت و گفت: خدمات تیم‌های مراقبتی عمومی نیز به بلوک بندی شهری، رسیدگی به بیماران و انجام تست‌های سریع اختصاص دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز اجرای طرح شهید سلیمانی را در کاهش موارد ابتلا و جان باختگان کروناویروس در فارس، موفق ارزیابی و نسبت به تقویت دستاوردهای موجود با تداوم این همدلی و همکاری، ابراز امیدواری کرد.
دکتر مهرزاد لطفی گفت: تشکیل کمیته ستادی طرح حاج قاسم سلیمانی در سطح دانشگاه، تبیین اهداف و اصول اجرای طرح برای مسئولان استانی، ستاد دانشگاهی و شبکه‌های بهداشت و درمان، ارتباط گیری با سازمان‌های دخیل به ویژه بسیج مستضعفین، هلال احمر و شهرداری و برگزاری جلسات متعدد هماهنگی و اجرایی، جذب، آموزش و صدور کارت برای افراد داوطلب مشارکت کننده در طرح از بسیج، هلال احمر، داوطلبان سلامت و سفیران سلامت، اجرا و پایش مستمر پیشرفت طرح و تصمیم گیری برای تسهیل و تسریع در اجرای طرح، از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه بوده است.
او با اشاره به آموزش اعضای مختلف تیم‌های سلامت دانشگاه در رده پزشکان، مراقبان سلامت، بهورزان و دیگر اعضای این مجموعه، ادامه داد: همچنین برای موفقیت هرچه بهتر در اجرای این طرح، کار آموزش نیروهای بسیجی، سفیران سلامت، داوطلبان سلامت و سایر گروه‌های داوطلب نیز انجام شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه به معرفی خدمات تیم‌های رهگیری، مراقبت در منزل، نظارتی و حمایتی برای اجرای هرچه بهتر این طرح پرداخت و نتایج رهگیری بیماران و افراد در تماس نزدیک با آنها در طرح شهید سلیمانی، عملکرد واحد بهداشت محیط، اقلام حفاظت فردی توزیع شده در قالب طرح شهید سلیمانی، عملکرد استان فارس در استفاده از تست‌های سریع را یادآور شد.
لطفی با بیان اینکه با اجرای این طرح قدم‌های خوبی در کنترل بیماری، شناسایی کاهش موارد ابتلا و قطع زنجیره انتقال برداشته شده است، گفت: استان فارس از ابتدای شیوع وضعیت مناسب تری نسبت به سایر استان‌ها داشته و نسبت به میانگین آمارهای جان باختگان کشور و دنیا، در وضعیت بهتری هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، موفقیت‌های کسب شده در مبارزه با کرونا را حاصل زحمات تیم‌های بهداشتی درمانی و همراهی همه مسئولان دانست و افزود: همکاری سپاه فجر استان فارس در مدیریت بحران کرونا مثال زدنی بوده و با اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی نیز وضعیت استان بهتر می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی