[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۵
  • دوره جدید

حمایت از اشتغال‌زایی با احداث شهرک صنعتی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
نشست خبری جمعی از مسئولان شهرستان سرچهان با اصحاب رسانه برگزار شد.
به گزارش شیرازنوین، در ابتدای این نشست فرماندار شهرستان سرچهان از استقرار و استقلال ادارات در شهرستان گفت و افزود: در حال حاضر 20 اداره را مستقر و مستقل کردیم که به مردم خدمات ارائه می‌دهند و استقرار بقیه ادارات نیز در دستور کار است تا عمده مسائل مردم در شهرستان حل و فصل شود.
مهندس ابراهیم رحیمی همچنین از افتتاح شهرک صنعتی سرچهان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در موضوع اشتغال پیگیری‌های خوبی انجام شده و به زودی شاهد افتتاح شهرک صنعتی سرچهان خواهیم بود که همین جا برای رونق این شهرک و سرمایه گذاری، از سرمایه گذاران با آغوش باز دعوت می‌کنیم.
او با بیان اینکه رمز موفقیت شهرستان سرچهان وحدت و همدلی همه آحاد مردم با مسئولان است، تأکید کرد: برای کمک به رونق اشتغال، تسهیلات اشتغال زایی در حوزه‌های مختلف نیز پیگیری و پیش بینی شده و یکی از اولویت‌های ما در شهرستان است. در ادامه این نشست رحیمی به بحث راه‌های ارتباطی شهرستان اشاره کرد و گفت: ارتباطات سرچهان با شهرستان‌های اطراف همچون راه ارتباطی سرچهان به ارسنجان، بوانات، خوانسار یزد و... اولویت‌هایی است که با جدیت باید دنبال شود. رحیمی افزود: متأسفانه به دلیل کمبود اعتبارات در حالی که پیمانکار در حال کار بوده است، مسیر قادرآباد به مرکز شهرستان به طول 60کیلومتر، یک سال است که تعطیل شده اما در حال حاضر قطعه 10کیلومتری از مسیر که از مرکز شهرستان شروع می‌شود به مناقصه رفته است. رحیمی همچنین گفت: پروژه‌های عمرانی خوبی نیز در سرچهان در عرصه‌های آموزش و پرورش، مخابرات، جهاد کشاورزی و... داشتیم که با حضور مسئولان استان افتتاح شد و پروژه‌های دیگری نیز در دستور کار است. او به انتخابات سال آینده نیز اشاره کرد و گفت: در 28 خرداد 2 انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را داریم که در همین رابطه ستاد انتخابات شهرستان فعال شده و آمادگی کامل وجود دارد که با مشارکت مردم شاهد یک انتخابات باشکوه باشیم. فرماندار شهرستان سرچهان افزود: ثبت نام انتخابات شورای اسلامی شهرها از 20 اسفند به مدت 7روز و شورای اسلامی روستا و عشایر از 16 فروردین ماه به مدت 7 روز به صورت الکترونیکی خواهد بود. امام جمعه سرچهان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت نقش رسانه در دنیای امروز گفت: وقتی خواسته‌های مردم از زبان رسانه بیان می‌شود، بسیاری از مشکلات قابل حل و فصل است. حجت الاسلام محمدجواد طلایی افزود: 8 سال است که نماز جمعه در شهرستان برگزار می‌شود و کارهای فرهنگی و مذهبی بسیاری در جهت وحدت و همدلی مردم صورت گرفته است. او ادامه داد: بحث آسیب‌های اجتماعی در شورای فرهنگ عمومی دیده شده است و در حوزه فقرزدایی بسته‌های معیشتی، کمک‌های مالی، جهیزیه خانواده‌های نیازمند، سرکشی از خانواده‌ها و... در دستور کار حوزه امامت جمعه خواهد بود.
در ادامه این نشست محمدحسین میرزایی سرپرست شهرداری کره ای نیز گفت: 30میلیارد ریال بودجه سال 99 شهرداری کره ای بوده که به همت شورای اسلامی شهر و حمایت‌های بی دریغ دکتر زارع نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مهندس رحیمی فرماندار محترم شهرستان و امام جمعه محترم شهرستان بیش از۹۰درصد بودجه محقق شده است. شهرداری کره ای در راستای درآمدهای پایدار دارای یک کارخانه شن و ماسه و جایگاه CNG می‌باشد و در همین خصوص نیز در آینده نزدیک قصد احداث ۴ واحد تجاری در بلوار امام خمینی(ره) را دارد.آسفالت و لکه گیری بیش از 12هزار متر مربع، زیرسازی 10هزار مترمربع، جدول گذاری 2هزار متر، نصب المان‌های میدان فرهنگ و میدان معلم، نصب تندیس سردار سلیمانی، روشنایی بولوار خلیج فارس به طول 250متر و... از اقدامات شهرداری کره ای در یک سال گذشته بود که میرزایی به آن اشاره کرد.
او همچنین گفت: احداث پارک فرهنگ به متراژ 2 هکتار در دستور کار شهرداری قرار دارد. عذرا جعفرپور رئیس شبکه بهداشت و درمان سرچهان نیز در این نشست به وضعیت مناسب شهرستان در بحث شیوع کرونا پرداخت و اظهار داشت: شبکه بهداشت سرچهان را 4 مرکز زیرمجموعه، 11 خانه بهداشت روستایی و 3 خانه بهداشت عشایری را تشکیل می‌دهد. او با بیان اینکه امروز روند خدمات رسانی در سرچهان بهبود پیدا کرده است، از دارا بودن 2 پایگاه در مناطق شهری و 2 پایگاه جاده ای در این شهرستان خبر داد و گفت: از ابتدای اسفند 98 با شیوع کرونا همه افراد پای کار بودند؛ به طوری که کم ترین آمار مبتلا را در سطح استان را داشتیم. 
جعفرپور خاطرنشان کرد: از 2230 تست تنها 433 مورد مثبت و 8 مورد فوتی با بیماری زمینه ای داشتیم و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به دلیل محله محور بودن به خوبی جواب داده است؛ چراکه همه همکاری کردند و شناسایی افراد مشکوک به کرونا به خوبی انجام شد. او ادامه داد: ما 4 قرارگاه در شهرستان دایر کردیم و تیم‌های مراقبتی تخصصی و غیر تخصصی تشکیل شد و مسئله مهم این بود که آموزش همگانی سرلوحه کار قرار گرفت و همین موضوع موجب آمار پایین مبتلایان به کرونا در سرچهان شده است. علی موسی پور جشنی، مدیر جهاد کشاورزی سرچهان نیز با اشاره به قابلیت‌های بسیار کشاورزی و دامی در این شهرستان گفت: 34هزار و 500 هکتار اراضی کشتی و آبی شامل 10300 هکتار زراعی و 3900 هکتار باغی، 350هزار رأس دام سبک، 1000 رأس دام سنگین و... در شهرستان موجود است. او افزود: در سرچهان 8 واحد مرغ گوشتی داریم که 240هزار قطعه را در یک دوره پرورش می‌دهد. موسی پور به کشت گلخانه ای نیز پرداخت و گفت: 3/3 دهم هکتار کل گلخانه‌های سرچهان است که باید افزایش یابد و ما در این راستا نهضت گلخانه را فعال کردیم. در سال 97 آبیاری نوین ما 7 هکتار بود که در سال 98 رتبه اول استان را با 950 هکتار کسب کردیم.
امسال تعهد 400هکتاری داشتیم که 392 هکتار تا امروز انجام شده است. او تصریح کرد: انتظار داریم جهاد کشاورزی سرچهان به صورت ویژه دیده شود؛ چراکه 90درصد مردم به کشاورزی مشغول هستند که در این راستا اصحاب رسانه باید ما را همراهی کنند. 
مدیر جهاد کشاورزی سرچهان همچنین گفت: در این شهرستان 272 رشته قنات داریم که متأسفانه 70 رشته قنات کاملاً خشک شده است. البته باید اذعان کرد که در جهان بیشترین آمار قنوات حدود 160 رشته ثبت شده است؛ لذا میراث فرهنگی این رکورد را باید برای سرچهان ثبت جهانی کند. موسی پور افزود: 65 درصد خوراک کارخانه‌های ترشیجات و شوریجات استان در سرچهان تولید می‌شود؛ به طوری که قطب خیار سبز در شمال استان هستیم و پارسال 800 هکتار و امسال پیش بینی می‌شود 2500 هکتار خیار سبز کشت شود. او با بیان اینکه یک کارخانه صنایع غذایی باید در شهرستان ایجاد شود، به کشت انگور نیز اشاره کرد و گفت: یک سال است که بیش از 10رقم انگور را کشت کردیم؛ آن هم به صورت داربستی و در کل 1700 هکتار انگور در شهرستان داریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی