[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

پسوریازیس؛ از انواع تا جلوگیری از تشدید، روزنامه شیراز نوین

پسوریازیس معمولاً یک بیماری طولانی مدت یا مادام العمر است. عواملی از جمله آب و هوا، داروها، استرس و آسیب های پوستی به احتمال زیاد باعث ایجاد علایم پسوریازیس می شوند. به گزارش همگردی،این بیماری در انواع پسوریازیس پلاک، پسوریازیس ناخن، پسوریازیس پوست سر، پسوریازیس اریترودرمیک، پسوریازیس استخوانی، پسوریازیس معکوس و پسوریازیس خالدار است. البته انواع دیگری از پسوریازیس(سرعت زیاد چرخه رشد سلول های پوست ) هم وجود دارد که فقط روی پوست تاثیر نمی گذارد.
علایم
نشانه های پسوریازیس در هر فردی متفاوت است. شایع ترین نوع پسوریازیس، پسوریازیس پلاک است که مشخصه آن ناحیه های قرمز رنگ با پوششی نقره ای و سفید از سلول های مرده پوست است.علایم پسوریازیس پلاک، زخم های قرمز با پوشش نقره ای و سفید رنگ است. این زخم ها می توانند در هر نقطه از بدن ظاهر شوند اما بیشتر روی آرنج، پوست سر، زانو ها و قسمت های پایینی کمر دیده می شوند.
این پلاک ها معمولاً همراه با خارش یا درد یا هر دوعلامت است. پسوریازیس معکوس در چین های پوستی ظاهر می شود و در افرادی که اضافه وزن دارند بیشتر دیده می شود. علایم پسوریازیس معکوس، لکه های پوست ملتهب، قرمز روشن و صاف است، اما پوسته پوسته نمی شود. این لکه ها می تواند با خارش و درد همراه باشد.
جلوگیری از تشدید پسوریازیس
از خشک شدن پوست جلوگیری و سیگار را ترک کنید، نور درمانی و از کرم های مخصوص استفاده کنید و پوست را مرطوب نگه دارید، به پزشک مراجعه و دارو مصرف کنید.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی