[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

نان کتوژنیک، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 8 نفر
آرد بادام200 گرم 
کره100 گرم 
تخم مرغ7 عدد بزرگ 
روغن نارگیل30 گرم 
دانه چیا1 قاشق چایخوری 
بکینگ پودر1 قاشق چایخوری 
نمک نصف قاشق چایخوری

طرز تهیه:
نان کتوژنیک یک نوع نان رژیمی است. رژیم کتوژنیک در واقع به شما کمک می کند با کم کم حذف کردن کربوهیدرات در رژیم غذایی تان بتوانید وزن خود را کاهش دهید. این رژیم در عوض کاهش کربوهیدرات و قند، میزان چربی را افزایش می دهد و مقدار متوسطی از پروتئین را در رژیم روزانه قرار می دهد تا نیازهای بدن تامین شود و در عین حال کاهش وزن نیز رخ دهد. چون حذف نان موقع رژیم گرفتن خصوصاً برای ما ایرانی ها خیلی سخت است این نان کمک می کند تا هم نان را در وعده هایمان داشته باشیم و هم رژِیم بگیریم. نان کتوژنیک در چند نوع نان سیر، نان گل کلم و نان ساده تهیه می شود که ما در اینجا با آموزش نوع ساده در خدمت شما خواهیم بود.
مرحله اول:
فر را روشن می کنیم و آن را در دمای 180 درجه سانتی گراد قرار می‌دهیم تا گرم شود.
مرحله دوم:
در کاسه ای تخم مرغ ها را می شکنیم و با همزن برقی و دور تند آن ها را هم می زنیم تا یکدست شود.
مرحله سوم:
کره را روی کتری قرار می دهیم تا آب شود و بعد با روغن نارگیل مخلوط می کنیم. هر دو را به تخم مرغ ها اضافه کرده و هم می زنیم.
مرحله چهارم:
آرد بادام، دانه چیا یا به جای آن یک قاشق غذاخوری پودر اسفرزه، بکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کرده و به تدریج به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم. همزمان هم می زنیم تا خمیرمان تشکیل شود. در بین کار کاسه را دور گیری می کنیم و به هم زدن ادامه می دهیم.
مرحله پنجم:
قالبی مستطیلی را تهیه می کنیم و در آن کاغذ روغنی می اندازیم که از کناره های قالب بیرون بزند. این کار برای این است که بعد از پخت نان بتوانیم آن را راحت از قالب بیرون بیاوریم. اندازه 8 در 4 اندازه مناسبی می‌تواند باشد. خمیر را در قالب می ریزیم و با لیسک روی آن را صاف می کنیم.
مرحله ششم:
داخل خمیر و در جای مشخصی یک خلال به صورت عمودی قرار می دهیم و قسمتی از آن را بیرون از خمیر می گذاریم. قالب را به فر انتقال می دهیم و 45 دقیقه صبر می کنیم تا پخته شود.
مرحله هفتم:
بعد از زمان تعیین شده نان خواهد پخت ولی برای اطمینان خلال را از داخل نان بیرون بکشید و نگاه کنید اگر خمیری به خلال چسبیده بود هنوز آماده نشده است ولی اگر تمیز بود کاملاً پخته شده. قالب را از فر بیرون می آوریم.
مرحله هشتم:
نان را بدون جدا کردن از قالب روی توری خنک کننده قرار می دهیم تا 3 دقیقه خنک شود و بعد آن را با کاغذ روغنی بیرون می آوریم تا بخار باعث نرم شدن نان نشود. بعد از اینکه به خوبی خنک شد آن را در بشقابی بر می گردانیم و برش می زنیم. با این مقدار مواد می توانید نانتان را به 16 قسمت تقسیم کنید. این نان درون ظروف در بسته به مدت یک هفته در یخچال و یک ماه در فریزر به صورت سالم و قابل استفاده است.

نکاتی برای تهیه نان بهتر:
روغن نارگیل هم مثل کره باید قبل از استفاده ذوب شود. برای آب کردن کره و روغن نارگیل نیازی به حرارت دادن کره نیست و می توانید به روشی که قبلاً گفته شد آن را آب کنید.
تخم مرغ را حدود بیست دقیقه در دمای آشپزخانه قرار دهید تا با محیط هم دما شود و بعد از آن استفاده نمایید.
با اینکه این نان برای رژیم کتوژنیک یکی از موارد ضروری است اما تهیه و استفاده از نان کتوژنیک مخصوص افرادی که رژیم می گیرند نیست و می توانید آن را با هر نوع غذایی که مصرف می کنید تهیه و در وعده‌هایتان از آن استفاده کنید.
در صورتی که به آرد بادام آلرژی دارید می توانید به ازای هر 2 پیمانه آرد بادام یک دوم پیمانه آرد نارگیل استفاده کنید.
با این نان نگران اینکه مواد غذایی زیادی به بدنتان نمی رسد نباشید، با تهیه نان های دیگر کتوژنیک که به مقدار کافی سیر و پنیر دارد می‌توانید از تنوع خوب این نان بهره ببرید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی