[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۱
  • دوره جدید

تحقیر فوتسال شیراز در بازی خانگی، روزنامه شیراز نوین

     میثم محجوبی - شیراز نوین 
نماینده شیراز در لیگ برتر فوتسال پنجمین شکست متوالی خود در رقابت های این فصل را متحمل شد تا ضعیف‌ترین تیم رقابت ها لقب بگیرد.
تیم ایمان دیروز از ساعت 15 میزبان تیم همیشه مدعی مس سونگون بود و بازی را با هفت گل به میهمان خود واگذار کرد.
این بازی در حالی انجام شد که مربیان هر دو تیم از روی سکوها کار را دنبال می کردند. حمیدرضا کمالی که به تازگی استعفا داده است و علی افضل نیز به دلیل محرومیت.
ایمان هابیلی نسب، محمدرضا احمدی، وحید نجفیان، علی عرب زاده، محمدرضا مرادیان، سلمان عزیزی، علیرضا موسوی، سجاد بندی سعدی، احسان قاسم نژادیان، علیرضا نعمتی، محمدحسین باصری و مرتضی کشاورز بازیکنان بودند و علیرضا صمیمی، سعید مومنی، بابک نصیری، مسلم اولاد قباد، میثم خیام، حمزه کدخدایی، سعید تقی زاده، علیرضا عسگری، محمد زارعی، مصطفی نعمتوند و مهدی دهقان نژاد نیز در ترکیب مس حضور داشتند.
بازی با فشار مس روی دروازه ایمان آغاز شد و این تیم در دقیقه سوم بازی به گل اول دست یافت. پاس محمد نصیری در دهانه دروازه به محمد کدخدایی رسید و او هم بدون معطلی توپ را به گوشه دروازه زردپوشان ایمان فرستاد.
نخستین موقعیت ایمان در دقیقه 4 ایجاد شد و شوت راه دور بندی سعدی را علیرضا مومنی با کف دستانش دفع کرد. یک دقیقه بعد هابیلی نسب دروازه بان 19 ساله ایمان موقعیت تک به تک را از سعید تقی زاده گرفت. در دقیقه هفتم مسابقه ایمان می توانست کار را به تساوی بکشاند اما احسان قاسم نژادیان از پاس ارسالی محمدحسین باصری استفاده نکرد و توپ را به بیرون زد.
در دقایق هشت و ده، هابیلی نسب  با واکنش های خوب خود مانع از گلزنی میثم خیام و سالار آقاپور شد. در دقیقه دهم سجاد بندی سعدی این فرصت را داشت تا کار را به تساوی بکشاند اما نتوانست از موقعیت هایی که علی عرب زاده برایش فراهم کرده بود استفاده کند.
در دقیقه 12 هابیلی نسب ابتدا توانست مانع از گلزنی علیرضا عسگری شود و ثانیه هایی بعد نیز ضربه والیِ سالار آقاپور را به کرنر فرستاد. یک دقیقه بعد، بهترین فرصت ایمان در کل مسابقه از دست رفت. سلمان عزیزی با پاسی طلایی، وحید نجفیان را مقابل دروازه خالی قرار داد اما او در کمال ناباوری توپ را به بالای دروازه فرستاد. 
در دقیقه 15 این تیم مس بود که با شوت پای چپ میثم خیام به گل دوم دست یافت. ارژن در دقیقه 16 درخواست وقت استراحت فنی کرد تا شاید بتواند روند بازی را تغییر دهد اما این اتفاق رخ نداد. در دقیقه 17 شوت سنگین عسگری از بالای دروازه ایمان به بیرون رفت و این آخرین موقعیت نیمه نخست بود. در فاصله 16 ثانیه مانده به پایان نیمه، علی افضل از روی سکوها با فریادهای خود از کادر فنی اش خواست تا وقت استراحت فنی اعلام شود که این اتفاق هم افتاد و در نهایت نیمه نخست با دو گل به سود نماینده آذربایجان شرقی به پایان رسید. در این نیمه ایمان 4 بار و مس 2 بار مرتکب خطا شدند تا هیچ پنالتی نقطه دومی نصیب دو تیم نشود.
در نیمه دوم نماینده شیراز نتوانست مانند نیمه اول پا به پای حریف خود بازی را دنبال کند. آنها در این نیمه قافیه را به طور کامل به مسی ها واگذار کردند.
تیم مس در دقیقه 24 با شوت زیبای سالار آقاپور به گل سوم دست یافت. در دقیقه 30 نیز یک پاس در عمق دفاع ارژن ارسال شد و مصطفی نعمتوند با یک نوک پای آرام و زمینی توپ را وارد دروازه هابیلی کرد. حساب کار چهار بر صفر شد. کادر فنی ایمان با فریادهای خود بازیکنانش را نسبت به هر گونه هجوم به دروازه حریف منع کرد تا مشخص شود تنها هدف نماینده شیراز در نیمه دوم، کمتر گل خوردن است. اما این عقب نشینی نیز نتوانست مانع از گلزنی های پیاپی مس شود.
در دقیقه 32 سالار آقاپور باز هم گلزنی کرد. این بار کرنر بلندی که ارسال شده و روی پایش فرود آمده بود را با ضربه‌ای محکم روانه دروازه کرد که توپ پس از برخورد با بدن هابیلی نسب وارد دروازه شد.
گل ششم هم یک دقیقه بعد به ثمر رسید و مسی ها پس از یک کار گروهی توپ را به بابک نصیری رساندند تا او با یک شوت زمینی پای راست دروازه را باز کند.
در دقیقه 35 حرکت فوق العاده و گروهی بازیکنان مس باعث شد تا توپ به محمد زارعی برسد. او با یک دریبل زیبا دروازه بان را جا گذاشت اما ضربه اش به تیر عمودی دروازه ایمان برخورد کرد و به بیرون رفت.
ثانیه هایی بعد، بازیکنان ایمان توپ را لو دادند تا علیرضا عسگری بازیکن با تجربه مس با دروازه بان تک به تک شده و با یک بغل پای ساده گل هفتم را هم به ثمر برساند. 
ایمان این شانس را داشت که در دقایق پایانی به یک گل دست پیدا کند اما وحید نجفیان دوبار پیاپی فرصت های گلزنی را از دست داد، به خصوص موقعیت ثانیه های پایانی که روی حرکت عالی سلمان عزیزی به دست آمده بود، به شکل عجیبی توسط نجفیان از دست رفت تا نماینده شیراز نتواند به هیچ گلی در این بازی خانگی دست پیدا کند.
بدین ترتیب مس سونگون با پیروزی هفت بر صفر در شیراز با 10 امتیاز در رتبه سوم گروه «ب»باقی ماند. در دیگر دیدارهای این گروه تیم کوثر اصفهان با حساب پنج بر دو حفاری اهواز را شکست داد و فرش آرا در مشهد با نتیجه سه بر یک راگای تهران را مغلوب کرد. در جدول رده بندی گروه «ب» تیم سن ایچ ساوه با 13 امتیاز صدرنشین است و فرش آرا با 11 امتیاز در رتبه دوم قرار دارد. ایمان نیز بدون امتیاز و با تفاضل گل منفی 17 در انتهای جدول قرار دارد.
در هفته هفتم لیگ برتر فوتسال ایران تیم ایمان شیراز میهمان حفاری اهواز خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی