[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

شرایط تولید نیروگاه‌های برق پایدار شد، روزنامه شیراز نوین

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با اشاره به تأمین سوخت نیروگاه‌ها، از پایدار شدن شرایط نیروگاه‌های تولید برق خبر داد.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران،  همایون حائری گفت: اکنون با کمک همکاران شرکت گاز سوخت برای نیروگاه‌ها تأمین شده و مشکلی ندارند.
وی در عین حال بر ضرورت مدیریت مصرف چه در بخش برق و چه گاز تأکید کرد کرد و خاطرنشان ساخت: همکاران بخش برق در تلاش‌اند تا با تداوم اقدام‌های خود به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک کنند.
معاون وزیر نیرو یکی از این اقدام‌ها را تعدیل روشنایی معابر و بزرگ راه‌ها برشمرد و گفت: پایش اداره‌های دولتی از دیگر اقدام‌هاست که پایش می‌شود تا در زمان تعطیلات به طور حتم روشنایی‌ها و سیستم‌های گرمایشی خاموش باشد.
حائری ادامه داد: دانشگاه‌ها و مدارس هم پایش می‌شوند تا در ایام تعطیل هیچ سیستمی در مدار نداشته باشند و این اقدام‌ها برای مدیریت مصرف بهینه انجام می‌شود.
وی گاز و برق را واحد‌های خدماتی دانست که وظیفه تأمین برق و گاز مردم را بر عهده دارند. معاون وزیر نیرو خاطرنشان ساخت: روزهای سخت بخش برق تابستان است که وسایل سرمایشی وارد مدار می‌شوند اما روزهای سخت بخش گاز زمستان است که میزان مصرف گاز در بخش خانگی بسیار افزایش می‌یابد.
حائری میزان مصرف برق در تابستان را دو برابر زمستان اعلام کرد و گفت: بر این اساس همه نیروگاه‌ها باید آمادگی لازم برای تأمین نیاز برقی این ایام را داشته باشند.
وی میزان مصرف گاز در بخش خانگی را بر اساس آمارهای اعلامی سه برابر تابستان دانست و افزود: بالا رفتن مصرف گاز در بخش خانگی سبب می‌شود سوختی که بایددر اختیار نیروگاه‌ها قرار گیرد محدود شود. معاون برق و انرژی وزیر نیرو ادامه داد: میزان مصرف گاز در بخش خانگی هشت برابر مصرف نیروگاه‌هاست و این روند محدودیت تحویل گاز به نیرگاه‌ها را به همراه دارد که دو روز پیش نتیجه این محدودیت منجر به خاموشی شد.
حائری گفت: اکنون با هماهنگی‌های انجام شده مشکلی در تأمین سوخت وجود ندارد.
وی بر تداوم اقدام‌های مدیریت مصرف با هدف کمک به بخش گاز کشور تأکید کرد.
به گزارش ایرنا، روزهای گذشته برق در پاره ای مناطق کشور از جمله پایتخت قطع شد که مسئولان علت آن را نرسیدن سوخت به نیروگاه‌ها عنوان کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی