[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۵۷
  • دوره جدید

اول زیرساخت، دوم توسعه ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، جلسه دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان و استاندار فارس با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه استان فارس را یکی از مهم ترین استان‌های کشور برشمرد و گفت: استان فارس استانی پرجمعیت و پرظرفیت است و از ویژگی‌های منحصر به فرد برای توسعه برخوردار است. 
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به وجود بارگاه نورانی احمد بن موسی(ع) شاهچراغ در شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) خاطرنشان کرد: شیراز هم پایگاه مذهبی و هم پایگاه شعر، ادب و فرهنگ ایران است که آن را به یکی از مهم ترین مراکز گردشگری مذهبی و فرهنگی تبدیل کرده است. 
دکتر جهانگیری ادامه داد: شیراز یکی از مهم ترین قطب‌های پزشکی و درمانی کشور است که در کنار سایر ظرفیت‌های این استان می‌تواند زمینه توسعه را نه تنها برای استان فارس بلکه برای کل کشور فراهم کند. 
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امر توسعه علاوه بر برخورداری از نیروی انسانی توانمند و دانشگاه‌های معتبر که در استان فارس موجود است، به تکمیل زیرساخت‌ها نیز نیاز دارد، تصریح کرد: تا زیرساخت‌ها فراهم نشود بسترهای لازم برای توسعه مهیا نمی‌شود؛ بنابراین لازم است مهم ترین زیرساخت‌ها نظیر حمل و نقل و آب در استان فارس تکمیل شود. 
دکتر جهانگیری با تأکید بر لزوم اتمام پروژه آزادراه شیراز- اصفهان تصریح کرد: اتصال شیراز به مرکز کشور بسیار پراهمیت است و حتماً باید تا پایان دولت به اتمام برسد که لازم است استاندار فارس در این خصوص پیگیری‌های لازم را با جدیت انجام دهد. 
معاون اول رئیس جمهور افزود: خوشبختانه راه آهن تا شیراز رسیده، اما لازم است مصوبه احداث خط ریلی شیراز تا بوشهر نیز با سرعت هرچه بیشتر اجرایی شود؛ چراکه اجرای این پروژه برای توسعه هر دو استان تعیین کننده است که لازم است هرچه زودتر از طریق تأمین مالی خارجی این پروژه اجرایی شود.
دکتر جهانگیری با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی نمایندگان مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی در خصوص تأمین آب شرب شهرهای مختلف این استان گفت: لازم است طرح‌های مرتبط با آب‌رسانی به خصوص طرح‌هایی که از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار هستند، هرچه زودتر نهایی شوند و دولت نیز در این خصوص کمک‌های لازم را انجام خواهد داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی